Menu

Asus Vivo Tab a Vivo Tab RT pro Windows 8

30.08.2012 14:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Asus Vivo Tab a Vivo Tab RT pro Windows 8

Asus Vivo Tab a Vivo Tab RT pro Windows 8 | foto: CHIP

Asus představil na veletrhu IFA dva tablety s Windows 8. Tablety Vivo Tab kombinují Super IPS+ displej s HD rozlišením a odnímatelnou dokovací stanici s klávesnicí, která přemění tablety Vivo Tab v přenosná zařízení notebookové konstrukce a navíc obsahuje přídavnou baterii. Jeden je vybaven CPU od nVidie, druhý Atomem od Intelu.

 

 

 

Asus Vivo Tab – tablet určený k práci

Tablet Vivo Tab obsahuje novou generaci procesoru Intel Atom s 2 GB RAM a 64 GB vestavěné paměti eMMC. Funkce Windows 8 z něj dělají řešení pro pracovní i osobní využití.

Klíčem k maximální využitelnosti Windows 8 u tabletů Vivo Tab je dokovací stanice, která přemění tablet v kompaktní notebook s plnohodnotnou klávesnicí, trackpadem, dvěma USB porty a přídavnou baterií pro rozšířené využití mimo dostupnost elektrické sítě.

Použitý 11,6” displej s rozlišením 1366 x 768 bodů využívá Super IPS+ technologii, která zajišťuje dostatečný jas i na přímém světle. Displej umožňuje dotykové ovládání deseti prsty, a pro co nejpřesnější zadávání dat nebo psaní je navíc k dispozici přibalený stylus Wacom.

Přes své kompaktní rozměry, ultratenký 8,7mm profil a hmotnost 675 g přináší Vivo Tab zásluhou technologie SonicMaster kvalitní zvuk. Fotografie lze pořizovat 8Mpix fotoaparátem s automatickým ostřením a LED bleskem, případně přední 2Mpix kamerou určenou zejména pro videohovory. Vivo Tab obsahuje také vestavěný NFC senzor umožňující snadnou synchronizaci s ostatními NFC zařízeními.

Asus Vivo Tab RT – pro zábavu na cestách

Asus Vivo Tab RT má 8,33 mm tenký profil a váží jen 520 g. Obsahuje čtyřjádrový procesor nVidia Tegra 3 s 12jádrovým grafickým čipem, 2 GB RAM a 32 GB eMMC paměti pro ukládání dat. Tablet pracuje na operačním systému Windows RT, a je určen pro mobilní zábavu na cestách.

Vivo Tab RT disponuje stejně jako Vivo Tab vlastní dokovací stanicí, která nabízí plnohodnotnou klávesnici, track pad, USB port a vestavěnou baterii.

Aplikace pro Windows 8, hry nebo filmy se zobrazují na 10,1“ displeji s rozlišením 1366 x 788 se Super IPS+ technologií. O kvalitní zvuk se stará stejně jako v případě tabletu Vivo Tab technologie Asus SonicMaster. Vivo Tab RT obsahuje totožnou přední a zadní kameru jako Vivo Tab, a stejně tak nabízí vestavěný NFC senzor, umožňující snadnou synchronizaci s ostatními zařízeními s NFC.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení