Menu

Atraktivní zpestření desktopu: živé satelitní snímky jako pozadí do Windows

14.04.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Atraktivní zpestření desktopu: živé satelitní snímky jako pozadí do Windows

Atraktivní zpestření desktopu: živé satelitní snímky jako pozadí do Windows | foto: NASA/Unsplash

Snili jste někdy o tom, podívat se do vesmíru nebo vidět planetu Zemi z Měsíce? Na možnost našeho osobního výletu do kosmu si ještě chvíli počkáme, ale bezplatná desktopová aplikace SpaceEye nabízí dobrou alternativu. Zprostředkuje živé snímky z vesmíru na obrazovce.

Pokud byste si rádi zpestřili prostředí Windows a dali na plochu jinou tapetu, zajímavý obsah nabízí volně stažitelný program s otevřeným zdrojovým kódem, SpaceEye. Desktopová aplikace pro Windows na ploše zobrazuje aktuální živé satelitní snímky. Můžete si vybrat z dvanácti různých pohledů na Zemi. Nejlepší na celé věci je, že snímky se automaticky aktualizují minimálně každých deset minut, takže máte vždy dojem živého obrazu.

spaceeye-logo

SpaceEye 1.2.1

CHIP hodnotí Dobrý

Díky satelitním snímkům program přináší pohled na Zemi optikou kosmické stanice.

Spaceeye.app

 

SpaceEye: živá tapeta z vesmíru

spaceeye

Atraktivní pohledy na naši planetu ze satelitů. Zpestří desktop a jsou pravidelně aktualizovány. | Zdroj: SpaceEye

Aplikace je dostupná i pro systém macOS. Pokud si ji chcete vychutnat ve svých Windows, stačí si stáhnout odpovídající verzi. Jakmile ji nainstalujete, otevře se na Hlavním panelu a krátký průvodce vás seznámí se všemi potřebnými informacemi.

Můžete si vybrat ze dvanácti variant zobrazení z pěti připojených geostacionárních meteorologických družic: Himawari-8, GOES-17 (západní), GOES-16 (východní), Meteosat-8 a Meteosat-11. Každá družice nabízí trochu jiný pohled na Zemi. Aplikaci se vyplatí sledovat i nadále. Vývojář už oznámil, že do budoucna plánuje seznam satelitů rozšířit.

Země na obrazovce

Pokud hledáte atraktivní alternativu k obvyklým snímkům na desktopu a máte slabost pro tajemno kosmu, SpaceEye by pro vás mohl být pravou volbou. Snímky jsou mimořádně kvalitní a nabízejí rozmanité pohledy na Zemi. Velkou výhodou také je, že obrázky jsou neustále aktualizovány.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení