Menu

AutoCont Piccolo – miniaturní počítač bez disku a větráků

23.03.2011 21:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
AutoCont Piccolo – miniaturní počítač bez disku a větráků

AutoCont Piccolo – miniaturní počítač bez disku a větráků | foto: CHIP

Společnost AutoCont CZ představila zajímavý počítač. AutoCont Piccolo představuje s rozměry 17 x 15 x 2 cm jeden z nejmenších počítačů na trhu. Není divu – neobsahuje pevný disk a obejde se bez aktivního chlazení.

 

AutoCont Piccolo s rozměry srovnatelnými s malým šálkem kávy (17,2 x 15,3 x 2 cm) je sice malý, ale zajímavý bezdiskový fanless klient, který pracuje s Windows XPembedded, přičemž image operačního systému lze vytvořit na základě zadání zákazníka.

AutoCont Piccolo se obejde zcela bez ventilátorů, které bývají zdrojem poruch a hluku. Stanice je ověřena pro klienty VMware a Citrix a využívá tzv. „zamknutou“ image, což je odolnost proti narušení operačního systému a s restartem vždy do nezměněného systému. Systém sice nedisponuje pevným ani SSD diskem, ale je vybaven čtečkou pro paměťové karty. Z hlediska portů jsou k dispozici 4 USB konektory, gigabitový LAN, audiovstup a výstup a digitální DVI videovýstup. Podle informací od výrobce činí maximální příkon počítače 25 wattů. Doporučená prodejní cena základní konfigurace bez operačního systému byla stanovena na 3 900 Kč bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení