Menu

Band: chytrý náramek Microsoftu plný senzorů

30.10.2014 17:03 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Band: chytrý náramek Microsoftu plný senzorů

Band: chytrý náramek Microsoftu plný senzorů | foto: CHIP

Firma Microsoft celkem nenápadně představila chytrý fitness náramek, který je plný různých senzorů a spolupracuje se smartphony s Windows Phone, iOS i Androidem. Prodává se za 200 USD.

microsoft-band-hero-1-1-nahled

Ke stávajícím výrobcům tzv. nositelné elektroniky se přidal i Microsoft. Jeho chytrý náramek se jmenuje Band a kromě něj Microsoft připravil pro uživatele i celou cloudovou platformu Health, kde se zaznamenávají aktivity a stav uživatele. Band je vybaven dotykovým 1,4“ displejem s rozlišením 310×102 bodů, který je ale umístěn na spodní stranu zápěstí. A to z praktických důvodů i z důvodů zachování soukromí. Je vybaven značným množstvím senzorů, které monitorují stav uživatele.

microsoftband-phone-weeklystepsui-rgb-nahled

Náramek sleduje například tepovou frekvenci, polohu uživatele prostřednictvím GPS, počet kroků, teplotu, okolní osvětlení, dokáže zaznamenat stresové situace, sleduje příchozí hovory a na jeho displeji si můžete přečíst příchozí SMS zprávy, události a informace o počasí. Zadávaní dat do náramku je možné prostřednictvím hlasové asistentky Cortana.

microsoft-band-exploded-nahled

S Bandem se nemůžete koupat ani potápět – je pouze odolný proti stříkající vodě. Podle výrobce by jeho baterie měla vydržet dva dny provozu. Co je příjemné, že Microsoft nezapomněl ani na konkurenční platformy, takže náramek je možné spárovat i se smartphony, které jsou vybaveny operačním systémem And  roid, nebo iOS. Podrobné informace najdete na stránkách Microsoftu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení