Menu

BenQ získal certifikaci TÜV Rheinland

27.03.2018 11:52 | Milan Loucký + Přidat komentář
BenQ získal certifikaci TÜV Rheinland

BenQ získal certifikaci TÜV Rheinland | foto: CHIP

Společnost BenQ získala prestižní certifikaci TÜV Rheinland pro technologii Inteligentního zobrazení svých Eye-Care monitorů s vysokým kontrastem 3000:1 a Flicker-Free.

Certifikace TÜV udělená inteligentnímu zobrazení monitorů, včetně patentované technologie Brightness Intelligence, navazuje na roky 2013 (TÜV certifikace udělená Flicker-free), 2014 (Low Blue Light) a 2016 (kontrast 3000:1).

Celosvětově uznávaná certifikační společnost TÜV Rheinland zaměstnává vysoce respektované profesionály v oboru a disponuje nejmodernějšími testovacími zařízeními. Mezi sledované parametry patří doba odezvy, jas okolního osvětlení, blikání obrazovky, intenzita modrého světla a vlnové délky, a to u monitorů, mobilních zařízení a notebooků s cílem zajistit pohodlí, zdraví očí a bezpečnost při práci.

Brightness Intelligence

Technologie Brightness Intelligence a Brightness Intelligence Plus aktivně detekuje teplotu barev a intenzitu osvětlení okolního prostředí, aby automaticky nastavila jas a teplotu barev displeje a reprodukovala maximálně příjemný a věrně zobrazený obsah. Sofistikované algoritmy BenQ, fungující v reálném času, zamezují přeexponování světlých míst, zatímco zachovají jemné detaily v tmavých scénách a poskytují tak optimální čistotu a kvalitu barev.

Vývoj ochrany zraku BenQ Eye-Care

Jako první výrobce se společnost BenQ dočkala v roce 2013 certifikace technologie Flicker-Free, která eliminuje blikání na pozadí obrazovky ve všech úrovních jasu. Pokračovala v roce 2014 ziskem certifikace pro Low Blue Light technologii redukující škodlivé modré barevné spektrum, na kterou navázala technologií Low Blue Light Plus s vylepšením o ochranu před krátkovlnným modro-fialovým zářením v délkách od 420 nm do 455 nm, tak aby zachovala příjemný modro-tyrkysový rozsah ve vlnových délkách 455 nm až 480 nm a zároveň zabránila nechtěnému, škodlivému dráždění očí bez degradace kvality obrazu.

Certifikace obdržená v roce 2016 se týkala vysokého kontrastu 3000:1 zajišťujícího mimořádnou hloubku barev a dokonalé detaily v tmavých snímcích.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení