Menu
CHIP Speedtest

Bez dalších aktualizací Androidu: pro tyto smartpony Galaxy končí podpora

21.10.2019 06:35 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bez dalších aktualizací Androidu: pro tyto smartpony Galaxy končí podpora

Samsung poskytuje řadu bezpečnostních aktualizací smartphonů Galaxy několikrát ročně. Starší telefony a tablety ale tuto službu postupně ztrácí.

Která zařízení budou v budoucnu z aktualizací vyloučena? Současné smartphony Samsung dostávají aktualizace několikrát ročně, což v některých případech kromě oprav chyb a optimalizací přináší nové funkce. Nejnovější špičkové modely jsou aktualizovány měsíčně, starší smartphony dostávají aktualizace pouze v delších obdobích. Dříve nebo později pak zařízení odcházejí do technologického důchodu; záplaty přestávají dostávat. Aktuálně se to týká tří dalších zařízení Samsungu, které výrobce s okamžitou platností vylučuje z cyklu updatů. Jde o jeden smartphone a dva tablety.

Smartphony a tablety: tři zařízení Samsung již nedostávají aktualizace

stopandroid1

Starší zařízení Samsung, jako např. Galaxy A3 (2016), už nebudou dostávat aktualizace.

Společnost Samsung rozděluje distribuci bezpečnostních a softwarových aktualizací svých produktů do tří kategorií: zařízení, která dostávají měsíční aktualizace, zařízení, která dostávají čtvrtletní aktualizace, a zařízení, která dostávají nepravidelné aktualizace. Výrobce už nedodává aktualizace do následujících zařízení:

  • Samsung Galaxy A5 (2016)
  • Samsung Galaxy A3 (2016)
  • Samsung Galaxy Tab S2

Kromě toho budou do budoucna aktualizovány pouze dva modely tabletů a jeden smartphone, ale pouze kvartálně:

  • Samsung Galaxy A20s
  • Samsung Galaxy Tab A8
  • Samsung Galaxy Tab Active Pro

Přehled zařízení Samsung, která dostávají měsíční nebo čtvrtletní aktualizace, můžete najít na webových stránkách výrobce. U kterých mobilních telefonů společnost Samsung již poskytuje aktualizaci v aktuálním měsíci, viz tento příspěvek. Pokud je vaše zařízení ovlivněno výpadkem podpory, měli byste dříve nebo později upgradovat na nové zařízení, které stále dostává pravidelné bezpečnostní aktualizace. Jinými slovy dobrá metoda, jak donutit uživatele utratit peníze za nový produkt, i když ten stávající mu jinak slouží zcela bez problémů.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení