Menu

Bezdrátové disky s přístupem pro hackery

15.09.2015 11:34 | Karel Kovar + Přidat komentář
Bezdrátové disky s přístupem pro hackery

Bezdrátové disky s přístupem pro hackery | foto: CHIP

Bezpečnostní firma Tangible Security zjistila, že několik typů bezdrátových disků od společnosti Seagate obsahuje zranitelnosti, které umožňují snadný přístup hackerům. 

Přenosné harddisky většina uživatelů považuje za nejbezpečnější místo pro svá data a i proto na ně obvykle přesouvá své zálohy. To ale nemusí být vždy pravda. Bezpečností expertu z firmy Tangible Security zjistili, že několik bezdrátových disků od společnosti Seagate obsahuje backdoor. Ten spočívá v nedokumentované telnet službě s implicitním loginem a přihlašovacím a heslem - root. Konkrétně se problém se týká zařízení Seagate Wireless Plus Mobile Storage, Seagate Wireless Mobile Storage a LaCie FUEL – podrobnosti o této zranitelnosti najdete zde: https://thehackernews.com/2015/09/seagate-wireless-harddrives.html. Celkově ale software těchto disků obsahuje zranitelnosti více a jejich výčet najdete v rámci varování organizace CERT: http://www.kb.cert.org/vuls/id/903500.

Dobrou zprávou ale je, že v současnosti již pro tyto disky existuje záplata v podobě nového firmware. Tu si můžete najít přímo na webu společnosti Seagate https://apps1.seagate.com/downloads/request.html.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení