Menu

Další problém Twitteru – část zdrojového kódu unikla na internet

27.03.2023 11:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Další problém Twitteru – část zdrojového kódu unikla na internet

Další problém Twitteru – část zdrojového kódu unikla na internet | foto: Unsplash

Podle soudního spisu došlo k úniku části zdrojového kódu platformy Twitter a byl zveřejněn na GitHubu. V Twitteru se snaží zjistit, kdo je za to zodpovědný.

Podle agentury Reuters, byly "různé výňatky" zdrojového kódu Twitteru, který se používá k provozu této online sítě, zveřejněny na GitHubu uživatelem jménem FreeSpeechEnthusiast. GitHub je platforma pro sdílení kódu pro vývoj softwaru vlastněná společností Microsoft. GitHub uvedl, že kód v pátek na žádost Twitteru z platformy stáhl.

Úniky zdrojových kódů představují pro vývojáře významné bezpečnostní hrozby, protože může například dojít k odhalení fungování zabezpečení. Útočníci mohou kód prozkoumat a například vyvinout na míru šité exploity pro pozdější použití.

Není to jediný bezpečnostní problém Twitteru v poslední době. Například koncem prosince loňského roku byl na populárním hackerském fóru zveřejněn inzerát, v němž prodávající nabízel údaje více než 400 milionů uživatelů Twitteru. Zveřejněna byla také 64GB databáze se záznamy více než 200 milionů uživatelů Twitteru s jejich jmény a e-mailovými adresami

Za problémy může stát i nedostatek pracovníků. Předpokládá se, že počet zaměstnanců sociální platformy Twitter nyní nedosahuje ani 2 000. Ještě v říjnu, kdy Musk společnost v rámci transakce v hodnotě 44 miliard dolarů převzal, jich přitom bylo asi 7 500.

Zdroj: Reuters

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení