Menu

Bezplatný převodník videa ke stažení: široká podpora formátů a bez nutnosti instalace

15.06.2020 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bezplatný převodník videa ke stažení: široká podpora formátů a bez nutnosti instalace

Bezplatný převodník videa ke stažení: široká podpora formátů a bez nutnosti instalace | foto: CHIP

Handbrake Portable je bez nadsázky jeden z nejlepších bezplatných video převodníků. Díky bohaté podpoře formátů jej lze s výhodou použít pro konverzi videa pro různé platformy. Jeho možnosti nastavení ocení i experti.

Program open source je ideálním řešením pro převod videa. Ukázkovým příkladem jeho nasazení je převod videa z počítače, abyste si jej pak mohli v klidu pustit na iPadu. Video si otevřete v nástroji Handbrake Portable a poté si vyberete z bohaté nabídky předvoleb. Najdete tam i optimální nastavení pro různé účely, například právě přehrávání na iPadu. Převod spustíte kliknutím na "Zahájit kódování".

Stáhněte si: Handbrake Portable

 

handbrake-logo

Handbrake Portable 1.3.3

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Univerální převodník videa s širokou podporou formátů. Není nutná instalace, pracuje i v přenosné verzi.

Stáhněte si

 

Výhody
dobrý výběr formátu a podpora kodeků
předvolby pro snazší výběr
podpora titulků
Nevýhody
někdy pomalá konverze

Pro práci s video nástroji je zvlášť důležitá široká podpora dostupných formátů. HandBrake je rozhodně nabízí a je jen velmi málo pravděpodobné, že objevíte video, které nepůjde pomocí tohoto nástroje převést. O formáty se tedy nemusíte příliš starat.

Program ocení i odborníci, kteří rádi do nastavení zasahují sami. HandBrake nabízí velký výběr zvukových formátů, rychlostí a velikostí obrazu. K dispozici je i velké množství filtrů, které lze na videa aplikovat, a možnost přidávat titulky. Po provedeném nastavení také můžete nechat zpracovat sérii několika videí za sebou.

Handbrake je jedním z nejlepších programů na konverzi videa v oblasti freewaru. Je skvělé, že výrobce nabízí ke stažení přenosnou verzi, která funguje i bez instalace a v případě potřeby si ji můžete uložit a spouštět z USB disku.

mohlo by vás také zajímat: Microsoft nabízí skvělý nástroj pro práci s PDF – ideální pro práci s dotykovou obrazovkou

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.