Menu

Biometrická technologie Fujitsu PalmSecure

20.03.2013 08:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Biometrická technologie Fujitsu PalmSecure

Biometrická technologie Fujitsu PalmSecure | foto: CHIP

PalmSecure využívá jedinečný obrazec krevního řečiště v dlani každého člověka k boji proti zneužití identity.

Při použití technologie PalmSecure dojde k bezkontaktnímu sejmutí tohoto obrazce v dlani člověka a k ověření jeho identity. Tato biometrická metoda je bezpečnější, hůře oklamatelná a snadněji použitelná než tradiční metody autentizace, jako například čipové karty s kódem PIN. Ověření identity uživatele proběhne během několika sekund, stačí podržet ruku nad snímačem. Bankovní skupina UniCredit již testuje zavedení platebního systému Papillon, který má být založený na technologii Fujitsu PalmSecure.

Jak to funguje?

Technologie Fujitsu PalmSecure snímá jedinečný obraz krevního řečiště (žil) v dlani člověka. Vzhledem k tomu, že se žíly nacházejí uvnitř těla a jsou v každém těle jinak rozložené, jsou pokusy o podvržení identity prakticky nemožné. Neinvazivní a bezkontaktní čtecí zařízení nabízí špičkovou přesnost autentizace s mimořádně nízkou chybovostí. Bezdotykový snímač mimo jiné pomáhá předcházet šíření choroboplodných zárodků a nemocí, které se většinou přenášejí rukama.

Jednotka PalmSecure Palm Vein Unit vyzařuje paprsky o vlnové délce blízké infračervenému záření, které jsou absorbovány odkysličeným hemoglobinem v krvi proudícím žilami v dlani uživatele. Tento obraz snímá proprietární algoritmus, který ho převádí na digitalizovanou biometrickou šablonu a tu pak porovnává s databází již registrovaných šablon. Pokud je nalezena shoda, je identita ověřena.

 

Zdroj: TZ Fujitsu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení