Menu
CHIP Speedtest

Blíží se událost Samsungu ke Galaxy Note 20: stane se hvězdou úplně jiný telefon?

20.07.2020 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Blíží se událost Samsungu ke Galaxy Note 20: stane se hvězdou úplně jiný telefon?

Blíží se událost Samsungu ke Galaxy Note 20: stane se hvězdou úplně jiný telefon? | foto: CHIP

Začátkem příštího měsíce, přesně 5. srpna, Samsung pořádá "Galaxy Unpacked", akci, v jejímž rámci představí nejnovější produkty své řady mobilních zařízení. Kromě Note 20 bude také představen další model z kategorie vlajkových lodí.

Zhruba před týdnem bylo oznámeno, že na virtuální akci Unpacked nebude představena nová verze smartphonu Galaxy Z Fold 2. O několik dní později se však objevila informace zcela opačná: představení zařízení můžeme očekávat právě 5. srpna. Společnost Samsung připravil novou upoutávku na akci Unpacked, ve které se oznamuje uvedení telefonu Samsung Galaxy Z Fold 2.

Dvanáctisekundové video je podobné původní upoutávce, která vyšla začátkem července. Svým hlavním motivem a obsahem se odkazuje na Samsung Galaxy Fold, můžeme tedy očekávat uvedení jeho nejnovější verze.

samsungunpacked

Samsung Galaxy Z Fold 2: co by měl nový skládací telefon umět

Smartphone Galaxy Z Fold 2 je na vnitřní straně vybaven displejem Super AMOLED (Y-OCTA) s úhlopříčkou 7,7", obnovovací frekvencí 120 Hz a vestavěnou ochranou Ultra Thin Glass. Na vnější straně je zabudován displej Super AMOLED s velikostí 6,23". Po straně bude také umístěn snímač otisku prstu, podobně jako v první generaci modelu.

Smartphone bude řízen procesorem Qualcomm Snapdragon 865+ s operační pamětí 256 nebo 512 GB. A přirozeně bude vybaven podporou sítí 5G.

Samsung Galaxy Z Fold 2 by měl mít na vnější i vnitřní straně v displeji zabudovaný selfie fotoaparát s rozlišením 10 Mpx. Na zadní straně by měla být instalována sestava celkem tří objektivů, hlavní z nich s rozlišením 12 Mpx a širokoúhlým záběrem, dále 12 Mpx objektiv s ultra širokoúhlým záběrem a teleobjektiv s rozlišením 64 Mpx.

Jako zdroj energie se pro skládací telefon počítá se dvěma akumulátory s celkovou kapacitou 4365 mAh a k dispozici bude rychlá nabíječka s výkonem 25 W. Nebude chybět ani bezdrátové nabíjení, a to s výkonem 15 W.

mohlo by vás také zajímat: test xiaomi redmi note 8T – výhodná koupě s dlouhou výdrží

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.