Menu

Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji a vysokým rozlišením

06.12.2017 15:36 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji a vysokým rozlišením

Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji a vysokým rozlišením | foto: CHIP

VRHero 5K Plus jsou nové brýle pro virtuální realitu společnosti VRgineers. Disponují OLED displejem s vysokým rozlišením 5K.

Brýle umožní například zobrazení budoucí podoby produktu ve virtuální realitě do nejmenších detailů, a to včetně práce s vlastnostmi použitých materiálů, pilotům testovat realistické virtuální prostředí kokpitu letadla, nebo architektům ladit návrhy budoucí podoby staveb do posledních detailů. VRHero 5K Plus jsou vytvořeny na platformě VRHero 5K, kterou už používají designéři v automobilovém průmyslu pro urychlení vývoje nových prototypů vozů.

Nové rychlé OLED displeje s vysokým rozlišením a hustotou pixelů používané ve VRHero 5K Plus přináší podle výrobce dynamičtější zážitek z virtuální reality se zachováním křišťálově čistého obrazu. Součástí vylepšení displeje je i snížení latence (rychlosti odezvy), rychlejší přepínání barev a lepší zobrazení černé barvy. Zatímco Super Retina 5,8" OLED displej nového iPhone X má rozlišení 2436 x 1125 bodů s 2,7 mpx při hustotě 458 ppi (pixelů na palec), brýle VRHero 5K Plus jdou ještě dále. Každý z obou OLED displejů (jeden pro každé oko), je 5,7" QuadHD displej s rozlišením 2560x1440 bodů, tj. 3,7 mpx pixelů. To je téměř dvojnásobek oproti HDTV.

Na straně uživatelského komfortu jsou brýle VRHero 5K Plus vybaveny zdokonaleným a pohodlnějším ovládáním a novým ergonomickým popruhem na hlavu, který umožňuje snadné nasazování a sundávání jak pro dlouhodobou práci, tak pro použití v showroomech či na prodejních plochách.

Brýle VRHero 5K Plus se v těchto dnech dodávají na základě předběžných objednávek stávajícím zákazníkům společnosti VRgineers, nové objednávky pak budou vyřizovány v 1. čtvrtletí roku 2018. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení