Menu

Bude brzy součástí smartphonů Galaxy? Samsung pracuje na špičkové nabíječce

29.04.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bude brzy součástí smartphonů Galaxy? Samsung pracuje na špičkové nabíječce

Bude brzy součástí smartphonů Galaxy? Samsung pracuje na špičkové nabíječce | foto: FreePhotosART/Pixabay

Výrobce pravděpodobně chce okopírovat špičkovou funkci od jiných značek. Telefony Galaxy by v budoucnu také mohly podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 wattů.

Vše nasvědčuje tomu, že Samsung pracuje na nových nabíječkách pro své vlastní smartphony. Jak uvádí portál MySmartPrice ve svém článku s názvem "Samsung 65W Fast Charger (EP-TA865) Clears BIS India Certification", v Indii se nyní objevila nová nabíječka s výkonem 65 W. Tam už zařízení prošlo certifikací a brzy by se mohlo dostat na trh. Podle dobře informovaných zdrojů bude nová nabíječka Samsung vybavena portem USB-C. Je možné, že příští smartphony Galaxy od Samsungu by už mohly tento výkonný adaptér využívat.

Výrobce Samsung doposud sázel hlavně na nabíječky s výkonem 25 W. Pouze několik modelů řady Galaxy podporuje výkon až 45 W. Připravované nové verze smartphonů by se výkonem 65 W mohly nabíjet mnohem rychleji.

Co přinese rychlé nabíjení u smartphonů Galaxy?

galaxycharge-cover

Výkonná nabíječka nestačí. Je potřeba, aby zařízení podporovalo režim rychlého nabíjení. V opačném případě hrozí poškození akumulátoru. | Zdroj: Anh Nhat/Unsplash

Samsung není zdaleka prvním výrobcem chytrých telefonů, který sází na rychlé nabíjení. Konkurenti jako OnePlus, Huawei nebo Xiaomi už používají nabíječky s výkonem alespoň 65 W delší dobu. Pro uživatele je to obrovská výhoda. Zařízení, která podporují výkonné nabíjení, lze také nabíjet mnohem rychleji. Často stačí půl hodiny a akumulátor se nabije na dostatečnou kapacitu, která udrží zařízení v chodu po celý den.

To ale vyžaduje také odpovídající chytré telefony, které tuto technologii podporují, a k nim současná zařízení Galaxy nepatří. Je však možné, že Samsung tyto nové nabíječky nabídne pro Galaxy S22 nebo nová skládací zařízení Fold.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení