Menu

Bzzzt je další herní klenot z Česka. Hra ještě nevyšla a už si odnáší ocenění

28.09.2022 12:25 | Karel Dvořák + Přidat komentář
Bzzzt je další herní klenot z Česka. Hra ještě nevyšla a už si odnáší ocenění

Bzzzt je další herní klenot z Česka. Hra ještě nevyšla a už si odnáší ocenění | foto: Steam/Bzzzt

Grafik a vývojář Karel Matějka dělá už několik let na sympatické skákačce s pixalartovou grafikou. Jednoduchá hratelnost a zajímavý vizuál zaujaly na GDS.

Robot v hlavní roli

Bzzzt je titul inspirovaný osmdesátými léty, respektive hrami z této doby. Hráč musí v robotickém těle obdařeném umělou inteligencí překazit plány šíleného profesora Badberta na ovádnutí světa. Robot ZX 8000 se musí vypořádat s nejrůznějšími pastmi a nepřáteli, kterých jsou plné levely. Prostředí ve hře se neustále mění a s ním i herní mechaniky, které jsou skutečně nápadité. Na svém Facebooku například Karel Matějka nedávno prostřednictvím videa prezentoval, jak může vypadat takový souboj s bossem, proti kterému nemá hráč k dispozici žádné zbraně.

Excelentní grafika

O zajímavé nápady tedy v Bzzzt není nouze, ale jelikož je Karel Matějka především grafik, vyniká titul skvěle zpracovanou pixelartovou stylizací. Ono se to zdá vcelku snadné – prostě se všechno rozkostičkuje... jenže opak je pravdou. Pixelart je v podstatě samostatnou a dost náročnou grafickou disciplínou a dělat ho dobře, je velký kumšt.

Zkuste si demo

Že je Bzzzt na správné cestě, dokazují dvě ocenění z nedávného GDS. Karel si odnesl cenu za nejlepší design a za nejlepší hru podle komunity. I to je důkazem, že se skutečně máme na co těšit. V tuto chvíli je na Steamu zdarma k dispozici demoverze, kterou jsme si zahráli a dle našeho názoru se krom grafiky povedlo i ovládání, které je intuitivní a velmi precizní. Plná verze by měla být k dispozici už za nedlouho.

Zdroj:Steam,GDSFacebook/pixelartkodll

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Pecka

    Super, další pixelartová skákačka do pixelartového moře na Steamu… škoda, že místní indie scéna se asi na nic lepšího nezmůže. Co takhle pro změnu něco 3D? Docela rád bych pro změnu četl o úspěchu české hry vytvořené třeba v Unreal Enginu, než pořád dokola pixelové hříčky, které patří tak 15 let zpátky někam na Superhry

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení