Menu

Canon CanoScan 9000F

05.05.2010 14:54 | Redakce Chip + Přidat komentář
Canon CanoScan 9000F

Canon CanoScan 9000F | foto: CHIP

Společnost Canon oznámila uvedení skeneru CanoScan 9000F, který je díky prosvěcovací jednotce obzvláště vhodný pro digitalizaci diapozitivů a negativních filmů.

Canon CanoScan 9000F je vybaven CCD snímačem s rozlišením 9 600 × 9 600 dpi, jenž dokáže obraz zachytit ve 48bitové barevné hloubce. Rychlost skenování jednoho políčka negativu 35mm filmu při rozlišení 1200 dpi trvá podle údajů výrobce cca 18 sekund. Sedm EZ tlačítek umožňuje jednoduché ovládání na jeden dotek: skener po stiknutí příslušného tlačítka nabízí možnost automatického skenování do PC, e-mailu, kopie nebo PDF. Nechybí ani funkce optického rozpoznávání znaků (OCR), díky níž lze tištěný text převést do upravovatelných elektronických dokumentů. Součástí skeneru je také technologie automatického retušování a zdokonalení filmu pro odstraňování prachu a obnovu poškrábaných filmů. Výborná je také softwarová výbava, která zahrnuje programy SilverFast SE, Adobe Photoshop Elements, MP Navigator EX a ArcSoft PhotoStudio.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení