Menu

Canon uvádí tiskárny s doplnitelnými inkoustovými zásobníky

12.01.2018 15:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
Canon uvádí tiskárny s doplnitelnými inkoustovými zásobníky

Canon uvádí tiskárny s doplnitelnými inkoustovými zásobníky | foto: CHIP

Trvalo to sice déle, ale dalo se to čekat. Po společnostech Brother, Epson a HP konečně i Canon uvedl svou novou řadu tiskáren Pixma G s doplnitelnými inkoustovými zásobníky.

Všechny nové modely Canon Pixma G se mohou pochlubit i zajímavým kompaktním designem. Za pozornost stojí zejména vpředu umístěné inkoustové zásobníky, díky kterým uživatelé ihned vidí zbývající množství inkoustu v těchto nádržkách. Provedení zásobníků a inkoustových patron, ze kterých se inkoust doplňuje, navíc minimalizuje riziko rozlití nebo vytečení a výrazně tak urychluje zprovoznění tiskárny i doplňování inkoustu. Vylepšení se dočkalo také ovládání tiskáren –součástí modelů Pixma G2410 a Pixma G3410 je nově jednobarevný segmentový LCD displej s úhlopříčkou 3 cm (1,2 palce). Praktické displeje zjednodušují kopírování dokumentů, kontrolu stavu Wi-Fi připojení i řešení případných problémů.

Nové modely využívají technologii tiskové hlavy FINE, která umožňuje zpracovat velké objemy tisku i tvorbu odolných výstupů. Nechybí ani hermetické utěsnění inkoustových zásobníků, které se podílí na zajištění konzistence tisku. Majitelé nových tiskáren ocení i vysokou kvalitu při použití běžného papíru, díky které si takové výstupy nijak nezadají s prémiovými materiály.

Užitečný je i zadní podavač, který si poradí až se stovkou listů běžného papíru a umožňuje plynulý průchod široké škály médií včetně lesklého papíru čtvercového formátu 13 x 13 cm (5 x 5 palců).

Díky Wi-Fi konektivitě mohou uživatelé na tiskárnách Pixma G4410 a Pixma G3410 tisknout bezdrátově, a to jak z notebooků a osobních počítačů, tak i chytrých zařízení. Aplikace Canon PRINT pro systémy Android i iOS je vedle tisku vhodná také pro skenování nebo kopírování dokumentů i pro zjednodušení údržby tiskárny. A nechybí ani podpora služby Pixma Cloud Link, díky které lze fotografie i dokumenty tisknout vzdáleně přímo z cloudových služeb, jako je například Facebook, GoogleDrive, Dropbox nebo Instagram. Bezdrátová konektivita je dostupná v tradičním síťovém režimu využívajícím router, v režimu přímého přístupu i v režimu přístupového bodu.

Oba modely jsou kompatibilní také s technologií Mopria, která uživatelům operačního systému Android dovoluje tisknout bez potřeby instalovat speciální aplikaci. Tiskárna Pixma G4410 si navíc rozumí s technologií Apple AirPrint, díky které si výhody přímého tisku mohou vychutnat i majitelé podporovaných zařízení se systémem iOS.

Fotografii v bezokrajovém formátu 10 x 15 cm (4 x 6 palců) zvládnou nové modely vytisknout za pouhých 60 sekund. Tím ale tvůrčí možnosti využití nejnovějších tiskáren nekončí, kreativní nápady dále podporuje spousta dalších aplikací, které jsou už nyní k dispozici.

Nové tiskárny se skvěle hodí i pro kopírování. Jednoduše stačí vyfotit pomocí funkce Smartphone Capture and Copy v aplikaci Canon PRINT originální dokument a pořízený snímek převést do formátu PDF. Výsledný soubor pak lze ukládat, sdílet nebo tisknout.

Tiskárna Pixma G4410 je ideální i pro kopírování oboustranných osobních dokladů, například za účelem ověření totožnosti nebo vytvoření „zálohy“ pro cesty do zahraničí. Naskenovaný rub i líc dokumentu lze snadno vytisknout na jedinou stranu papíru. Modely Pixma G2410 a Pixma G3410 umožňují díky LCD displeji kopírovat pouhým stiskem jednoho tlačítka – v rámci jedné úlohy lze takto pořídit až 20 kopií.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení