Menu

Částečné nebo úplné vymazání citlivých dat prohlížeče

17.08.2016 12:30 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Částečné nebo úplné vymazání citlivých dat prohlížeče

Částečné nebo úplné vymazání citlivých dat prohlížeče | foto: CHIP

Používáte-li MS Edge (součástí systému Windows 10), má smysl se čas od času podívat na historii a případně z ní některé nebo všechny informace odstranit.

Edge například nabízí možnost vymazat pouze poslední hodiny historie prohlížení – v propracovanější podobě už tuto službu nějakou dobu nabízí prohlížeč Firefox. V pravém horním rohu prohlížeče klikněte na ikonu »Hub«, kterou reprezentují tři vodorovné čáry. Objeví se okno, kde se můžete kliknutím na ikonu hodin dostat do části, která se jmenuje »Historie«. Zde se zobrazí navštívené stránky za poslední hodinu surfování. Kliknutím na křížek umístěný na pravé straně hned vedle seznamu stránek můžete tuto historii vymazat. Pokud jste na počítači pracovali déle než hodinu, můžete si ještě rozkliknout část »Starší« a dostanete se dále do historie, kterou můžete také pročistit. Kromě toho můžete pro vymazání celé historie použít příkaz »Vymazat celou historii« vpravo nahoře.
Kromě historie můžete odstranit z prohlížeče i další data, jako například cookies, stažené soubory, hesla a podobně. Klikněte na ikonu »Více« (ikona se třemi tečkami), kde v nabídce najdete dole položku »Nastavení«. V dalším okně se posouváním dostanete až na volbu »Vymazat údaje o procházení«. Klikněte na »Zvolte, co chcete vymazat« a zaškrtněte zde, co chcete smazat. Upřesnit to můžete i v nabídce »Zobrazit víc«. Pak už stačí kliknout na příkaz »Vymazat«, a z prohlížeče se vymažou všechny, často i citlivé informace.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení