Menu

České podvodné aplikace na Facebooku

24.08.2010 08:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
České podvodné aplikace na Facebooku

České podvodné aplikace na Facebooku | foto: CHIP

Sociální sítě se stále častěji stávají terčem útoku a bezpečnostní expert ESET David Harley poukazuje zejména na případy spamovaní a scamování četnými facebookovými aplikacemi.

Některé z nich jsou lokalizované i do češtiny nebo slovenštiny. V minulých dnech se na webu objevily informace o 100 milionech uživatelů Facebooku. Jednalo se o veřejně dostupné informace z profilů, které uživatelé dostatečně nezabezpečili. Nebyl to ale první bezpečnostní incident na Facebooku v tomto měsíci. Rozsáhlé bylo například šíření podvodných aplikací jako „Pravda o Coca Cole“ či „Video: Učitel skoro zabil žáka“. Šlo o aplikace v anglickém jazyce, ale ESET už zaznamenal i české variace například v případě „Nejtrapnější gól na MS světa 2010“ anebo „Nejzákeřnější důchodce“.
Mnohé z těchto aplikací a červů na sociálních sítích jsou ale využívány jako marketingový nástroj i kyberkriminálníky, kteří spamují a scamují informace neopatrných uživatelů. Uživatel přitom ani nemusí vědět, že aplikaci vůbec použil.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení