Menu

Česko zamořil adware

25.04.2010 09:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Česko zamořil adware

Česko zamořil adware | foto: CHIP

Globálně nejrozšířenější počítačovou hrozbou byl i tenotkrát Win32/Conficker. Podle statistik systému Eset ThtreatSense.Net je tak Conficker jednoznačně nejčastěji šířeným škodlivým kódem v tomto roce.

Data získaná ze statistik ESET ThreatSense.Net za duben 2010 vykazují nárůst napadených počítačů škodlivým kódem Win32/Agent. Početná malwarová rodina se schopností vykrádat citlivá data z infikovaného počítače se v dubnu dostala do první trojky nejrozšířenějších počítačových infiltrací. Česko v dubnu ovládl adware Win32/Adware.Softomate. Tento škodlivý
kód nepředstavuje vysoké riziko, ale znepříjemňuje práci například nevyžádaným otevíráním reklamních oken. Z první trojice nejrozšířenějších hrozeb naopak po dlouhých měsících
vypadla směs trojských koní, vykrádajících data z on-line her Win32/PSW.OnLineGames. Nejrozšířenějšími hrozbami i nadále zůstávají Win32/ Conficker (9,47 %) a INF/Autorun (7,98 %). Zajímavostí je, že i když Conficker tradičně dosahoval velkého výskytu ve východní Evropě (v létě 2009 to na Ukrajině a v Rusku bylo skoro 30 %), momentálně je nejvíce rozšířený v západní a severní Evropě. V Česku výskyt Confickeru oproti březnu vzrostl o 1,62 % na 6,44 %, a i proto byl tento červ v dubnu druhým nejčastěji šířeným malwarem u nás.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení