Menu

Český politický bizár v telefonu: KSČM má vlastní aplikaci pro Android

17.05.2022 09:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Český politický bizár v telefonu: KSČM má vlastní aplikaci pro Android

Český politický bizár v telefonu: KSČM má vlastní aplikaci pro Android | foto: KSČM / Facebook profil

Loňské podzimní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jednoznačně ukázaly, že o komunisty mezi tuzemskými voliči není zájem. Krajní levice však bude mít novou šanci ucházet se o hlasy ve volbách 2025. A pomoci by jim k tomu mohla i nová aplikace KSČM.

Aplikaci s takto prostým názvem komunistická strana představila na XI. sjezdu 14. a 15. května. Zatím je služba k dostání pouze v obchodě Google Play pro systém Android, na verzi pro iPhony a iPady se však již podle dostupných informací pracuje.

Bizarní aplikace KSČM i na vašem mobilu

Prostředí je maximálně jednoduché, aby ho pochopil i ten nejméně obdařený volič. Úvodní obrazovka líčí vznik KSČM a pár zásadních pilířů jejich ideologie. Vše ostatní pak skrývá levé “hamburger menu”. Postupně se můžete podívat na aktuality (bohužel, v době psaní článku nebyly žádné k přečtení), program strany, informace o dlouhodobých cílech či financování politického uskupení, a také se můžete rovnou přesunout na stránky propagandistického webového magazínu Naše pravda.

Takřka impozantně působí kompletní databáze lidí ve vedení strany, ve výkonném výboru a konečně i mezi krajskými zastupiteli. To asi, abyste si mohli ověřit, jestli nemáte u vás na radnici bolševika. Nechybí ale ani interakce s uživatelem. Přímo přes aplikaci totiž vyplníte přihlášku do strany, případně položíte zvídavý dotaz v kolonce “Napište nám”.

A že nás hned několik otázek napadá. Pokud by vás zajímalo, jak chce KSČM voličům přednášet o své pohnuté minulosti (a koneckonců i současnosti), zamiřte do oddělení “Dokumenty k minulosti”. Poslední článek, který je k přečtení, vyděsí hororovým titulkem: Jak president Beneš odsoudil pakt Poláků s Hitlerem – aneb – Co se stalo v Evropě roku 1934. Budiž.

kscm-screen

| Zdroj: aplikace KSČM

Dále se ale můžete dočíst, že KSČM se nehlásí ke stalinismu, protože během jejího vzniku “převážná většina členů odmítala mocenskou svévoli předlistopadové elity”. Se slovy, jako je “většina” či “převážně” se zde opravdu nešetří. Nebo také, že okupaci v srpnu 1968 současní komunisté oficiálně označují jako “neblahé události”. Nit nezůstane suchá ani na Spojených státech amerických, které prý s těmito neblahými událostmi “tiše souhlasily”.

Atak na mladé voliče

Aplikace Komunistické strany Čech a Moravy je ve svém segmentu naprostým průkopníkem. Žádná jiná politická strana totiž vlastní mobilní aplikaci nemá. Zastánci srpu a kladiva tak zkouší prorazit a touto marketingovou zbraní míří zejména na mladší elektorát. Těžko totiž předpokládat, že průměrný volič KSČM je zběhlý v aplikacích. Počin má na svědomí ostravská společnost APPKEE, která vyrobila aplikaci třeba i pro město Ostrava nebo Fakultu strojního inženýrství na VUT v Brně. Svým projektem pro KSČM se na webu však nijak nechlubí.

Zdroj: KSČM, Google Play, APPKEE

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Studujte

  Reakce na Vladimír Kocour: komunistou se nestanete vstupem do komunistické strany, ale pochopením tezí Karla Marxe. Doporučuji více studovat a nepsat blbosti.

  Reagovat na komentář

  Hlupáci v redakci Chip.cz

  Autor je zjevně hlupák, protože dosud nepochopil význam slova bolševik.

  Reagovat na komentář

  Je to tak jednoduché!

  Považte, jak je dnes jednoduché stát se komunistou! Stačí pouhé kliknutí v mobilní aplikaci ve Vašem smartphonu! (samozřejmě, ještě to musí schválit místní organizace, atd.) Před r. 1989 jste na to potřebovali doporučení, pak jste se stali nejprve kandidátem členství, a až po nějaké době jste se mohli stát opravdovým členem strany. Nynější ministr pro evropské záležitosti, doc. Mikuláš Bek by o tom mohl vyprávět (taky o tom vyprávěl, tuším, že v ČT) – krátce před r. 1989 byl právě jen pouhým kandidátem …

  A jestli je KSČM jediná politická strana, která má svou mobilní aplikaci, tak to je přece pozitivní, nebo snad ne?

  Reagovat na komentář

  Průměrný volič KSČM !

  Váš elaborát byl zajímavý, ale musím podotknout, že dnes osmdesátiletí penzisté mají doma notebook a jsou v tom zběhlí ! To jste asi nezaznamenali ! Nejen TV , ale i PC !

  Reagovat na komentář

  Vida ..

  .. a pak že to není moderní strana :-)

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení