Menu

Český tablet za 99 dolarů s barevným e-papírem

20.01.2011 10:54 | Redakce Chip + Přidat komentář
Český tablet za 99 dolarů s barevným e-papírem

Český tablet za 99 dolarů s barevným e-papírem | foto: CHIP

Jednoduchý tablet NoteSlate s 13“ palcovým elektronickým papírem, který může zobrazit pouze jednu barvu a pochází z Česka.

Tablet NoteSlate bude disponovat 13“ palcovým displejem, elektronickým matným papírem E Ink o rozlišení 750 x 1080 pixelů, které bude nabízet zobrazení materiálů v jedné z pěti barev - červená, modrá, zelená, bílá nebo černá. Obrazovku lze ovládat prstem nebo stylusem (je součástí balení).

Tablet má být založen na open-source operačním systému – na začátek dostanete software pro kreslení a ukládání poznámek a hudby. Následující verze již by měla poskytovat podporu pro PDF a funkce pro rozpoznávání rukopisu. Ale to není vše - na zařízení také najdete port USBmini, SD slot pro paměťové karty, 3,5-mm jack pro sluchátka a externí Wi-Fi modul. Samotné zařízení je velmi tenké jen 6 mm a váží pouhých 280 g.

Podle prvních zpráv má česká společnost v plánu i funkce zahrnující internet, nebo sdílení souborů. V současné době totiž tablet disponuje nulovou podporu internetu.

Baterie umožňuje 180 hodin nepřetržitého provozu, a za příplatek si můžete koupit kryt ze solárního panelu.

Přestože NoteSlate je stále ve vývojové fázi, jeho tvůrci mají v plánu tablet uvést na trh v květnu, nebo červnu 2011.

Oficiální stránky: www.noteslate.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení