Menu

Čeští mobilní operátoři uvolnili ceny roamingu z Chorvatska

25.07.2013 09:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Čeští mobilní operátoři uvolnili ceny roamingu z Chorvatska

Čeští mobilní operátoři uvolnili ceny roamingu z Chorvatska | foto: CHIP

Původně velmi drahé volání a posílání SMS z Chorvatska letos konečně zlevnilo. Po vstupu země do EU totiž musí čeští operátoři reflektovat určenou maximální sazbu pro roaming v rámci zemí Evropské Unie. Zde je krátký průzkum nových cen, které nasadili čeští mobilní operátoři. Zatím nejlevněji vychází Air Telecom.

Do Chorvatska každý rok vyrazí na dovolenou přes 800 tisíc Čechů, z tohoto důvodu je regulovaná cena roamingu pro ČR velmi důležitá. Nově odchozí volání z Chorvatska nesmí být dražší než 7,50 Kč, příchozí hovor může stát maximálně 2,20 Kč a cena za poslanou SMS nesmí přesáhnout 2,50 Kč.

Čeští operátoři nasadili nové ceny těsně pod stanovenou sazbu roamingu v rámci EU (například Vodafone 7,47 Kč). Nejnižší sazbu odchozího volání, konkrétně 6, 90 Kč, nabízí Air Telecom (čtvrtý mobilní operátor, kromě sítě GSM s názvem AIR-CZ provozuje i další mobilní síť se známým názvem U:fon).

U příchozích hovorů a odeslaných SMS se ceny u základních tarifů čtyř českých mobilních operátorů příliš neliší. T-Mobile a Vodafone pak nabízí jednorázové balíčky roamingu, které je ale nutné přikoupit ke stávajícímu tarifu.

Přehled cen roamingu (vč. DPH)

Roaming Chorvatsko

Odchozí hovor
(Kč / min.)

Příchozí hovor (Kč/min.)

Cena SMS

Air Telecom

6,90 Kč

2,18 Kč

2,49 Kč

Telefónica

7,45 Kč

2,15 Kč

2,45 Kč

Vodafone

7,47 Kč

2,17 Kč

2,49 Kč

T-Mobile

7,47 Kč

2,18 Kč

2,48 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení