Menu

CETIN hlásí: průměrná rychlost dostupného připojení v síti se dostala na 202 Mb/s

27.03.2023 13:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
CETIN hlásí: průměrná rychlost dostupného připojení v síti se dostala na 202 Mb/s

CETIN hlásí: průměrná rychlost dostupného připojení v síti se dostala na 202 Mb/s | foto: Unsplash

Výstavba optických přípojek fiber to the home v síti CETIN se projevila v průměrné dostupné rychlosti. Koncem roku se dostala již na 202 Mb/s. Další výrazné zvýšení rychlosti přijde v dubnu, kdy bude spuštěn nový tarif pro optické přípojky.

Výstavba optického připojení v síti CETIN přinesla přes 100 tisíc nově připojených bytových jednotek a zejména díky tomu došlo k překonání hranice 200 Mb/s v průměrné dostupné rychlosti. I v letošním roce předpokládá tato česká telekomunikační společnost patřící do investiční skupiny PPF, jejíž síť pokrývá většinu populace, podobný nárůst v počtu domácností, které budou nově připojeny na optiku.

cetin-prumerna-dostupna-rychlost-2022-nahled

Zvyšování průměrné rychlosti v síti CETIN. | Zdroj: graf CETIN.

U optiky dojde od dubna k dalšímu skokovému navýšení dostupné rychlosti, kdy bude dostupné připojení 2000/1000 Mb/s. I nadále CETIN pracuje jak na připojování „bílých míst“ s využitím evropských fondů, tak na využití nových technologií, které zefektivní proces výstavby.

Zdroj: CETIN

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Tomáš: Tomas: a co na to provider že máte tak malou rychlost?není chyba u vás? Co máte za router,nemáte viry v síti a jak rychle pc se sit kartou? Máte připojeno kabelem nebo přes wifi?máte kabel CAT 5a a vyšší?

  Reagovat na komentář

  U nás

  Tady jsme 100 let za opicema. Po 20 letech mizerných teoretických 8Mbs zvýšené z 2Mbs, to není hodno 21 století.

  Reagovat na komentář

  U nás

  V naší obci se za 20 let rychlost pevného připojení u souseda zvýšila podle mapy cetinu z 2Mbs na 8Mbs ale jenom teoreticky, prakticky tomu vůbec nevěřím. Výměnou nějaké součástky v nějaké krabici na sloupu je na nic, když kabely jsou starý možná jak já. Tady jsme 100 let za opicema. :) Nechtěl jsem to tenkrát a i teď o tom vůbec nepřemýšlím. Optika tady za mého života nebude, to by musela být povinná pro každou obec.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení