Menu

Changhong představil svoji první zakřivenou TV

20.12.2013 07:59 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Changhong představil svoji první zakřivenou TV

Changhong představil svoji první zakřivenou TV | foto: CHIP

Horká novinka čínského výrobce překonala problémy s křehkostí povrchového skla, kterou trpěly konkurenční zakřivené obrazovky. S novým modelem se Changhong chce vyrovnat těm nejlepším na trhu

Jeden z největších výrobců LED televizí na světě, společnost Changhong, představil svůj první zakřivený televizor. Stalo se tak na nedávném veletrhu China Science and Technology City Fair v čínském městě Mianyang. Model, který se bude prodávat pod typovým označením 3D55C8000i, je vůbec prvním zakřiveným televizorem vyrobeným čínskou firmou. Changhong si od tohto modelu slibuje vyšší konkurenceschopnost vůči silným značkám z Japonska či Jižní Koreje.

cha-nahled

Model 3D55C8000i patří mezi vlajkové lodě produktové řady C8000. Disponuje nejnovější technologií LED obrazovek, ale také dvojjádrovými procesory ARM9CPU a Mali400GPU. Novinka od Changhongu je vybavená zobrazovací technologií, která přináší skvělý kontrast, vykreslení barev i kvalitu dynamického obrazu, která do obývacích pokojů vnese zážitek podobný kinematografickému formátu IMAX. Zakřivení její obrazovky uspokojuje ergonomické požadavky, displej je navržený tak, aby zakřivení poskytlo nejlepší možný sledovací úhel. 

Kromě technologických „vychytávek“ upozorňuje čínský výrobce také na unikátní povrchové sklo obrazovky. U zakřivených televizí je navzdory určité flexibilitě velmi křehké a náchylné k prasknutí. Je totiž velmi tenké – dosahuje jen 0,5 – 0,7 mm. Changhong hlásá, že se mu tento problém podařilo překonat, a to díky spolupráci se špičkovými mezinárodními výrobci LCD obrazovek. 

Zakřivená LED TV od Changhongu podporuje inteligentní hlasový systém Ciri, ovládaný gesty, technologii multiscreen, zaujme také atraktivním a pohodlným uživatelským rozhraním. Využívá nejnovější operační systém U-MAX, samozřejmostí je připojení na internet, množství užitečných aplikací, her a podobně. Novinku výrobce uvede na čínský trh ještě letos. 

Zdroj: TZ Changhong.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení