Menu
CHIP Speedtest

Chrome v nové verzi 77: opravy mnoha chyb a barevnější vzhled

12.09.2019 07:00 | Jiří Palyza
Chrome v nové verzi 77: opravy mnoha chyb a barevnější vzhled

Google uvolnil ke stažení novou verzi Chrome 77. Poté, co v minulých verzích docházelo k mnoha změnám, je současná aktualizace klidnější.

Chrome 77 se zaměřuje více na novinky uvnitř. Nové funkce se týkají především přechodu z jiných browserů a nových barev. Nicméně aktualizace stojí za to už jen z toho důvodu, že obsahuje opravy mnoha chyb a bezpečnostní záplaty. V běžných případech se update prohlížeče provede automaticky, to ale může trvat pár dnů. Doporučujeme si update Chrome 77 stáhnout a instalovat ručně.

Google Chrome 77.0 Final velmi dobrý
Nová 64bitová verze Chrome pro Windows. stáhněte si

Jednodušší přechod

chrome-nastaveni

Nastavení prohlížeče Chrome po čisté instalaci nabízí více možností, než dříve. Na obrázku je update.

Vzpomenete si ještě na přechod k prohlížeči Chrome nebo alespoň na první jeho instalaci na váš systém? Pokud ne, není to nic překvapivého. Chrome to oznámil jen úvodní stránkou, která se zobrazila po úspěšné instalaci. V Chromu 77 se to ovšem mění. Ti kdo přechází z jiných prohlížečů dostanou od Chrome vícekrokovou podporu pro snazší nastavení a převedení všeho potřebného.

V praxi to bude vypadat tak, že po instalaci vše začne zobrazením úvodní stránky, kde bude k dispozici přihlášení stávajícím uživatelů a cesta k základní konfiguraci ostatním. Pokud kliknete na "Začínáme", můžete si vybrat z nabídky služeb Google, které jsou s Chrome provázány, např. Gmailu, YouTube nebo Google Map. Uživatelé Windows si pak mohou Chrome nastavit jako výchozí prohlížeč. Nakonec přijde ještě jednou nabídka možnosti přihlásit se pomocí účtu Google.

Témata pro browser a více barevných možností

chrome77-prizpusoibit

Prostřednictvím zabudované palety Chrome nabízí nové barevné možnosti.

Ke změnám došlo v designu Chromu. Témata šla používat už delší dobu, ale k jejich aplikaci jste byli přesměrování do Internetového Obchodu Chrome. Nyní to vypadá tak, že tato možnost byla zabudována přímo do prohlížeče. Kromě toho by v budoucnu kromě světlého a tmavého vzhledu měla být k dispozici řada dalších barevných možností.

Nový barevný design Chromu není ještě dokončen, ale k jeho odemčení a možnosti nahlédnout na budoucí možnosti nastavte parametry "ntp-customization-menu-v2", "chrome-colors" a "chrome-colors-custom-color-picker". (Do adresního řádku zadejte chrome://flags/ a stiskněte Enter. Zobrazí se vám stránka s nastavením konfigurace.) V budoucnu si uživatelé budou moci vybírat z připravených témat přímo v prohlížeči, což bude mnohem jednodušší. Kromě toho je zde nová položka menu "Barva a vzhled", která nabízí možnost výběru ze 24 barevných kombinací. Pokud kliknete na symbol pipety, můžete pomocí nástroje pro výběr barev nastavit požadovaný odstín ještě přesněji.

Kompaktnější zobrazení v řádku URL

chrome77-certifikat

U zabezpečených stránek si lze přehledně zobrazit použité certifikáty.

Už od předchozí verze Chrome se Google pokouší udržovat řádek s URL adresou co nejkompaktnější. U drahých bezpečnostních certifikátů typu Extended Validation (EV) se nyní v adresním řádku nezobrazuje žádný další text o jeho vydavateli. Kliknutím na ikonu zámku jej opět zobrazíte.

Solidní aktualizace

S Chrome 77 nepřichází žádné zemětřesení, ale užitečná aktualizace. Opravených 52 chyb a bezpečnostních záplat jsou dostatečným důvodem, abyste si update instalovali. Pokud budete novými uživateli Chromu, jeho přizpůsobení bude pro vás snadnější. Dosud nejsou dokončeny připravované možnosti týkající se motivů a barev. Zde se uživatelé mohou těšit na celou řadu nových nastavení vzhledu.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení