Menu

Chromebook do školy

06.01.2017 14:56 | Josef Mika + Přidat komentář
Chromebook do školy

Chromebook do školy | foto: CHIP

Acer představil nový odolný chromebook se zvýšenou odolností a dlouhou výdrží na baterie.

Možná pamatujete na iniciativy „One laptop per child“ nebo „Intel ClassMate project“, které měly pomoci zajistit levné a odolné notebooky pro školní děti. Nakonec vše postupně vyřešil samotný trh a z přenosných počítačů se stalo široce dostupné zboží. Jako příklad dnes mohou sloužit i chromebooky, ve kterých je tahounem společnost Acer.

Ta uvedla svůj nejnovější chromebook určený pro vzdělávací sektor, s označením 11 N7 (C731). Může se pochlubit vyšší odolností a poskytne také dlouhou výdrž na baterii a pasivní chod, což z něj činí spolehlivé, výkonné a tiché zařízení pro vzdělávání studentů.

Acer Chromebook 11 N7 (C731) odolá přítlačnému zatížení hmotností 60 kg na horní stranu víka, zesílené šasi a panty zaručují větší odolnost vůči kroucení a namáhání, což se hodí v případě, kdy budou studenti cpát notebooky do svých batohů. Kromě toho chromebook chrání struktura rohového štítu a rohový nárazník obklopující klávesnici, proto odolá pádům z výšky až 122 cm. Protiskluzový vzor na zadním krytu usnadňuje uchopení chromebooku a zabraňuje jeho vyklouznutí z rukou studentů.

Chromebook má klávesnici odolnou vůči polití, která poskytuje ochranu před rozlitím až 330 ml vody. Systém kanálků nacházejících se pod klávesnicí odvádí vodu tak, aby tekla v dostatečné vzdálenosti od vnitřních součástí a dostala se ven spodní částí notebooku. Novinkou u Chromebooku 11 N7 (C731) je také konstrukce klávesnice se zapuštěnými klávesami, která zabraňuje snadnému vytažení krytek kláves studenty. Chromebook má konstrukcí s pasivním chlazením pro tichý provoz a jeho baterie poskytuje až 12hodinovou výdrž na jedno nabití. Je osazen dvoujádrovým procesorem Intel Celeron, který poskytuje solidní výkon pro každodenní práci.

Acer C731T má 11,6" dotykový IPS displej, zatímco je model C731 vybaven standardním nedotykovým displejem, rozlišení je v obou případech 1 366 × 768. Konstrukce pantů notebooku umožňuje otevření víka do úhlu až 180° - notebook tak může ležet zcela otevřený naplocho na stole pro sdílení mezi více studenty v určitých situacích, například při řešení laboratorních úloh. Má tloušťku pouhých 22 mm a váží jen 1,35 kg.

K dispozici budou modely s 16- nebo 32GB úložištěm eMMC a se 4 GB paměti RAM. Pro vzdělávací sektor budou k dispozici v únoru za ceny od 8 500 Kč/299 €.

acer-chromebook-11-n7-03-nahled

Acer Chromebook 11 N7 (C731) má 11,6" obrazovku a vydrží na baterie až 12 hodin. K dostání bude za 8500 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení