Menu

Chytrá domácnost - spotřebiče na dálkové ovládání

13.01.2013 17:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Chytrá domácnost - spotřebiče na dálkové ovládání

Chytrá domácnost - spotřebiče na dálkové ovládání | foto: CHIP

Po chytrých telefonech a televizorech představila firma LG na výstavě CES 2013 celou chytrou domácnost (Smart Home). Lednici, pračku, myčky nebo vysavač můžete ovládat pomocí smarthonu, zapnout zařízení na dálku a zkontrolovat co dělá.

Systém Smart Home Service představený na CES 2013 umožňuje spotřebiteli kontrolu široké škály technologií a domácích spotřebičů. Systém kombinuje sdílení médií pomocí technologie SmartShare se SmartControl, funkcí integrovanou v domácích spotřebičích, která umožňuje uživateli ovládat všechny připojené spotřebiče či elektroniku.

Díky SmartControl může spotřebitel zapnout praní, zkontrolovat, co je v ledničce nebo vysát podlahu, aniž by byl doma. Navíc je možné ovládat třeba troubu nebo myčku z pohodlí křesla v obývacím pokoji pomocí Smart TV a ovladače Magic Remote.

Díky technologii NFC je možné skrze rozhraní efektivně ovládat všechny produkty LG jako je myčka, lednička, trouba nebo vysavač HOM-BOT. Jednoduchá aplikace tak dovoluje uživateli ovládat svou domácnost bez fyzické přítomnosti. Pomocí SmartControl můžete také bezdrátově sledovat stav jednotlivých zařízení či spotřebičů a dávat jim jednoduché hlasové příkazy pomocí telefonu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení