Menu

Chytré Blu-ray přehrávače s WiFi připojením

26.03.2013 12:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Chytré Blu-ray přehrávače s WiFi připojením

Chytré Blu-ray přehrávače s WiFi připojením | foto: CHIP

Nové Blu-ray přehrávače od Toshiby kombinují přehrávání optických disků a streamovaných médií. Přidáním funkcionality Smart TV se z přehrávače stane multimediální centrum, které k internetu můžete připojit pomocí WiFi sítě.

Společnost Toshiba představuje nové 2D a 3D Blu-ray přehrávače pro rok 2013 s přidanou Smart TV funkcionalitou. Kombinují možnost přehrávání optických disků s přístupem k online zábavě. Nové Blu-ray přehrávače jsou na Wi-Fi buď připraveny (modely BDX3400SE a BDX4400KE), nebo rovnou tímto rozhraním disponují (BDX3400SE a BDX5400KE) a podporují navíc standard Miracast pro bezdrátový přenos videa a dalšího multimediálního obsahu.

Jako multimediální centra připojená k internetu poskytují přístup k streamovaným službám, jako je YouTube, Leanback nebo Acetrax, ale můžete se i například prohlížet fotografie uložené na serveru Picasa. Kromě toho jsou přehrávače vybaveny novým portálem Toshiba Blu-ray pro správu obsahu.

Všechny modely zvládnou přes port HDMI přehrávat videa ve Full HD kvalitě. Videoobsah v nižší kvalitě SD je automaticky převeden na vysoké rozlišení 1080p. Mají také vestavěné dekodéry Dolby True HD a DTS-HD. Dva z nových modelů (BDX5400KE a BDX4400KE) jsou uzpůsobeny pro přehrávání 3D Blu-ray videa na obrazovce 3D televizoru s velkou úhlopříčkou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení