Menu

Chytré hodinky odolné proti vodě, prachu i nárazům

14.01.2016 15:36 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Chytré hodinky odolné proti vodě, prachu i nárazům

Chytré hodinky odolné proti vodě, prachu i nárazům | foto: CHIP

 Alcatel Onetouch začal prodávat chytré hodinky GO WATCH určené aktivním uživatelům. Hodinky jsou odolné proti nárazům, vodě i prachu (IP67), umějí měřit tep, kroky, fyzický výkon i zobrazit aktuální emoce uživatele. Prodávají za 2 790 Kč.

Chytré hodinky GO WATCH můžete spárovat s jakýmkoli smartphonem s operačním systémem Android 4.3 a vyšším, resp. s iOS 7 a vyšším. Díky tomu vás pak budou informovat nejrůznějšími notifikacemi – např. o přijetí SMS, e-mailu, hovorech, zprávách ze sociálních sítí, nebo vás mohou navigovat přímo z aplikace Google Mapy. Pokud vám přijde zpráva, nemusíte vytahovat mobil z kapsy – přečtete si ji rovnou na hodinkách. Zároveň budete vědět, kdo volá a případně ztlumit zvonění nebo odmítnout hovor. Než vyjdete ráno z domu, GO WATCH vás upozorní, abyste si raději vzali s sebou deštník.

Za pomoci GO WATCH můžete ovládat foťák chytrého telefonu nebo přehrávač hudby klepnutím až na vzdálenost 10 metrů. Uvnitř sportovně laděných hodinek najdete také řadu fitness funkcí – měřič tepové frekvence, krokoměr, stopky pro běžce nebo ukazatel spálených kalorií. Pokud si GO WATCH necháte na ruce přes noc, dokážou analyzovat délku a kvalitu vašeho spánku. Všechny naměřené hodnoty pak můžete přehledně sledovat v mobilní aplikaci nebo na cloudu ONETOUCH MOVE, které slouží jako váš sportovní deník. Nastavíte si jednoduše vlastní denní cíl a hodinky vás budou motivovat k jeho splnění.

Chytré hodinky GO WATCH jsou voděodolné, prachotěsné a nárazuvzdorné díky certifikaci IP67. Vzhled GO WATCH si můžete přizpůsobit podle svých představ zásluhou vyměnitelné přední masky hodinek a také snadno odnímatelnému řemínku. Stačí jen vyměnit jednu barvu za druhou. GO WATCH jsou vodotěsné, takže se je nemusíte sundávat, když se vrhnete do vln, dáte si sprchu nebo zmoknete. Ani prach nebo bláto cest jim nijak nevadí, jsou totiž prachotěsné. Vydrží také pád z výšky až 1,5 metru, protože jsou nárazuvzdorné.

Hodinky podle výrobce vydrží díky baterii s kapacitou 225 mAh na jedno nabití dva až pět dní aktivního používání. Pro nabíjení nepotřebujete speciální nabíječku – zařízení nabijete prostřednictvím libovolného microUSB kabelu. Na výběr máte ze tří barev – bílo-šedé, černo-červené a bílo-modro-zelené.

 

Technické parametry ALCATEL ONETOUCH GO WATCH

Rozměry: Výška pouzdra: 12-13,6 mm

Průměr ciferníku: 50,5 mm

Tloušťka pásku: 3 mm

Šířka pásku: 22 mm

Hmotnost: 55 g

Displej: 1,22” IPS (240 x 204)

Konektivita: Bluetooth 4.0 LE, microUSB

Čipset: STM429

Baterie: 225 mAh

Pohotovostní doba 2-5 dní

Doba nabíjení: 1 hodina

Funkce: Akcelerometr, gyroskop, výškoměr, měřič srdečního tepu, e-kompas, vibrační motorek, certifikace IP67

Kompatibilita: Android 4.3 a vyšší a iOS 7 a vyšší

Barvy pro ČR: White/Light Grey, Black/Dark Red, White/Green & Blue

Cena: 2790 Kč

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení