Menu

Cisco prodává svojí divizi Linksys společnosti Belkin

25.01.2013 12:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Cisco prodává svojí divizi Linksys společnosti Belkin

Cisco prodává svojí divizi Linksys společnosti Belkin | foto: CHIP

Společnost Cisco se stahuje z trhu síťových zařízení pro domácí uživatele a menší firmy prodejem své divize Linksys.

Kupujícím je konkurenční společnosti Belkin, která tak zvyšuje svůj podíl na americkém trhu přibližně na 30 %. Předmětem prodeje je kompletní divize, tedy včetně zaměstnanců, produktů, technologií a samozřejmě i značky Linksys. Belkin také bude pokračovat v technické podpoře prodaných zařízení Linksys.

Společnosti nezveřejnily žádné další podrobnosti ohledně prodeje, zástupci společnosti Belkin pouze prohlašují, že jejich záměrem je další zviditelnění produktů Linksys na trhu. Je tedy velmi pravděpodobné, že bude Belkin dále vyvíjet a prodávat síťové produkty i pod nově pořízenou značkou.

Linksys je další značkou, kterou společnosti Cisco vyřadila ze svého portfolia. Následuje tak miniaturní kamery Flip, tablety Cius nebo domácí videokonferenční zařízení Umi.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení