Menu

Cloudové služby zatím české firmy příliš nezajímají

07.03.2013 12:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Cloudové služby zatím české firmy příliš nezajímají

Cloudové služby zatím české firmy příliš nezajímají | foto: CHIP

Výzkum mezi pětistovkou malých a středně velkých českých firem ukázal, že cloudové služby používá pouze 6 % z nich. Mnohem větší zájem mají firmy o tablety.

České podniky plánují v letošním roce častěji zavést používání dotykových tabletů, než využít moderních technologií pro zálohování svých dat. Tablety již dnes používá více než čtvrtina firem (29 %), dalších 14 % respondentů o zavedení tabletů do oficiálního firemního IT uvažuje. Ukázal to výzkum Asociace malých a středních podniků a živnostníků  ČR (AMSP ČR) a společnosti HP mezi pěti stovkami majitelů a manažerů firem s obratem nad 100 milionů korun ročně.

Cloudové služby aktuálně používá 6 % firem, které se zúčastnily průzkumu, a o potenciál on-line služeb se zajímá dalších 27 % respondentů. Virtualizaci desktopů již nasadilo 12 % firem a 45 % respondentů se o tuto variantu zajímá. Zájem o taková řešení roste s počtem zaměstnanců. Podle vyjádření Romana Cabálka, ředitele české pobočky Microsoftu, je v ČR v současné době přes 70 000 uživatelů placených cloudových služeb Microsoftu a tento počet meziročně významně roste.

Největší podíl investic do informačních technologií ve firmách ovšem, podle výsledků výzkumu, směřuje na zajištění běžného provozu – doplňování či obnovy pracovních stanic a serverů a údržbu firemní infrastruktury.

Zdroj: TZ AMSP ČR.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení