Menu

Co o vás Google všechno ví

27.12.2017 17:16 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Co o vás Google všechno ví

Co o vás Google všechno ví | foto: CHIP

Většina poskytovatelů internetových služeb si o svých uživatelích ukládá nejrůznější záznamy. Využívá je pak k tomu, aby jim poskytovala služby na míru, ale i k tomu, aby jim nabízela také reklamu na míru, s informacemi obchodovala a podobně. 

K takovýmto firmám patři pochopitelně i Google, který si uchovává informace o tom, co jste vyhledávali, případně i kde jste se pohybovali, co jste vyfotografovali a podobně. Pokud chcete zjistit, co o vás všechno ví, podívejte se na stránku myactivity.google.com. Dozvíte se, jaké webové stránky jste navštívili, co jste vyhledávali apod. Vyhledávat můžete své aktivity i v jednotlivých dnech. Některé položky můžete vymazat. Pokud tak chcete učinit, většinou stačí kliknout na ikonu tří teček a objeví se nabídka »Podrobnosti« a »Smazat«. Smazat můžete i údaje za delší časové období přes hlavní nabídku »Smazat aktivitu podle data«. Pokud chcete smazat vše, co si o vás Google uchovává, zadejte místo konkrétního data »Celé období«, a chcete-li vymazat informace ze všech služeb, nastavte »všechny služby«.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení