Menu

Coolpad Torino S je v prodeji

25.05.2016 19:49 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Coolpad Torino S je v prodeji

Coolpad Torino S je v prodeji | foto: CHIP

Coolpad přináší na český trh elegantní smartphone s LTE, IR portem a ve své cenové třídě překvapivě s čtečkou otisků prstů

Tento týden byl zahájen prodej modelu Coolpad Torino S za doporučenou cenu 3 999 Kč. K dispozici je v bílém i zlatém champagne provedení. Telefon už společnost představila na lednové konferenci v Mnichově při příležitosti expanze výrobce do západní Evropy.
Designéři společnosti Coolpad se při návrhu modelu Torino S inspirovali přírodou, především elegantním tvarem říčních oblázků. Telefon je proto navržen s komfortně zakřiveným tělem se soft touch povrchovou úpravou. Stejná filozofie se opakuje i na čelní straně. Zde výrobce použil zakřivené 2,5D krycí sklo displeje, které plynule navazuje na oblý tvar telefonu a dodává mu kompaktní, elegantní vzhled.

Coolpad Torino S je vybaven 4,7 palce velkým HD displejem (1 280 x 720 px) s hustotou pixelů 312,5 bodů na palec. Moderní Dual SIM telefon s podporou LTE je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry taktovanými na 1,2 GHz. Čipová sada dále obsahuje 2 GB RAM a 16 GB interní paměti, kterou je možné rozšířit pomocí microSD karty.

Díky příjemné velikosti a ergonomickému designu se snadno ovládá jednou rukou jak displej, tak i čtečka otisků prstů umístěná pod objektivem zadního fotoaparátu. Ta umožňuje každému z až 5 prstů (otisků) přiřadit specifický úkon (odemknout telefon, pořídit selfie, rychle otevřít konkrétní aplikaci…). Čtečka potřebuje pouhé 0,5 vteřiny, než telefon odemkne a 0,24 vteřiny, než pořídí fotografii. Povrch senzoru čtečky byl testován 10 miliony dotyků a umožňuje skenování v jakémkoliv úhlu s přesností 99,9 % včetně vlhkých prstů.

Coolpad Torino S je tenký jen 7,9 milimetru. Je vybaven IR portem, který se hodí ve chvíli, kdy chcete ovládat vybavení svého domova z jediného zařízení. Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 8 Mpx a přední snímač je opatřen senzorem s 5 Mpx. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop s rozhraním COOL UI 8.0. Kapacita baterie je 1 800 mAh a rozměry 139 x 67,8 x 7,9 mm.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení