Menu

CZC.cz nabízí miniaturní chromeboxy ASUS

06.08.2014 14:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
CZC.cz nabízí miniaturní chromeboxy ASUS

CZC.cz nabízí miniaturní chromeboxy ASUS | foto: CHIP

Český prodejce CZC.cz nabízí další z řady Chrome OS zařízení, tentokrát v podobě kompaktních a stylových chromeboxů M004U a M075U značky ASUS. Za cenu začínající na 5 499 Kč tato zařízení nabídnou svižný a tichý chod.

asus-chromebox-01-nahled

Tato zařízení o velikosti 12,4×12,4×4,2 cm nabízí podle CZC.cz svižný a tichý chod v kombinaci s bezúdržbovým cloudovým systémem Chrome OS. Své uplatnění najdou jak v domácnostech, tak menších kancelářích či školních učebnách.

Chromeboxy ASUS M004U a M075U jsou stejně jako další zařízení s Chrome OS navrženy tak, aby startovaly téměř okamžitě po stisknutí tlačítka pro zapnutí a během několika vteřin umožnily provádět uživatelům každodenní činnosti – přistupovat k službám Google či oblíbeným webovým stránkám, komunikovat, sledovat videa, poslouchat hudbu, vykonávat nenáročnou kancelářskou práci nebo používat některou z tisíce aplikací a her dostupných v rámci internetového obchodu Chrome. Celá řada aplikací přitom není vázána na internetové připojení, ale běží také v off-line režimu.

Na starosti se zabezpečením a aktualizací operačního systému navíc můžete zapomenout. Neustále vyvíjený Chrome OS se aktualizuje automaticky a disponuje ochranou proti virům a malware, tzv. sandboxingem, který zajišťuje oddělený běh procesů.

Svižný a zároveň tichý chod obou Chromeboxů udává 4. generace procesorů Intel s 22nm architekturou Haswell, která se vyznačuje nízkou energetickou spotřebou a solidním poměrem cena/výkon. Zásluhu na rychlé odezvě nelze upřít ani osazenému 16GB SSD disku a zejména systému Chrome OS, který na hardwarovou stránku zařízení klade daleko nižší nároky než jiné operační systémy.

Při využití HDMI a DisplayPortu lze k Chromeboxům připojit až dva monitory současně. Vyšší model osazený procesorem Intel Core i3–4010U je připraven i na připojení obrazovky s 4K/UHD rozlišením. Zásluhou VESA držáku pak oba Chromeboxy můžete ukrýt za zády kompatibilního monitoru nebo televize.

Abyste měli svá data vždy po ruce, získáte společně s chromeboxem také 100 GB úložného prostoru v rámci Google Disku na 2 roky zdarma. Ke svým datům tak budete moci přistupovat nejen ze zařízení s Chrome OS, ale také z klasických počítačů, smartphonů či tabletů. Pro bezdrátové připojení lze využít dvoupásmovou Wi-Fi s podporou standardu 802.11n nebo Bluetooth 4.0. Chybět vám nebude ani gigabitová LAN nebo čtečka SD karet. Nejrůznější periferie jako externí disk, klávesnici, myš, webkameru či další zařízení pak připojíte prostřednictvím čtveřice USB 3.0 konektorů.

ASUS Chromebox M004U můžete zakoupit již nyní prostřednictvím CZC.cz za 5 499 Kč. Výkonnější model M075U, který je dodáván společně s bezdrátovou klávesnicí (US rozvržení kláves) a myší, je v prodeji za 11 499 Kč.

asus-chromebox-04-nahled

Technické parametry (M004U/M075U)

  • Operační systém: Google Chrome OS
  • Procesor: Intel Celeron 2955U (1,4 GHz)/Intel Core i3–4010U (1,7 GHz)
  • Operační paměť: 2 GB/4 GB DDR3 (1600 MHz), 2× SO-DIMM
  • Grafická karta: Intel HD
  • Disk: 16GB M.2 (NGFF) SSD + 100 GB na Google Disku na 2 roky zdarma
  • Konektivita: 4 x USB 3.0, HDMI, DisplayPort, GLAN, dvoupásmová Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, čtečka paměťových SD karet, 3,5 mm jack
  • Barva: černá
  • Velikost: 12,4×12,4×4,2 cm
  • Napájení: 65 W

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení