Menu

D-Link DIR-826L

15.08.2012 06:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
D-Link DIR-826L

D-Link DIR-826L | foto: CHIP

D-Link představuje dvoupásmový router pro sítě Wireless-N. Model Cloud Gigabit Router DIR-826L dosahuje přenosové rychlosti až 600 Mb/s a lze jej pohodlně provozovat a spravovat na inovativní cloudové platformě mydlink.

Zařízení nabízí řadu bezpečnostních funkcí včetně kontroly uživatelů připojených k routeru a neautorizovaných pokusů o přístup i pokročilé funkce rychlého streamování hudby a videí do koncových zařízení s využitím aplikace SharePort.

K základní výbavě modelu DIR-826L patří port USB pro úložná zařízení. Uživatelé tak mají přístup k souborům, hudbě a videím, ať už z externího pevného disku nebo z jednotky USB flash. SharePort, aplikace díky které mají uživatelé prostřednictvím sítí Wi-Fi a 3G neustálý přístup ke všem úložným zařízením připojeným k routeru, vytvoří osobní cloudové prostředí každého uživatele zahrnující všechna koncová zařízení bez ohledu na jejich umístění. Přístupová práva jednotlivých uživatelů ke každému připojenému zařízení lze snadno nakonfigurovat. Aplikace SharePort umožňuje také streamovat do smartphonu nebo tabletu obsah z knihovny médií. Samozřejmostí je i podpora DLNA. Fotky pořízené na cestách mobilním telefonem nebo tabletem lze naopak přes internet odeslat do úložiště USB připojeného k DIR-826L.

Cloudový portál mydlink uchovává informace o procesech, které v routeru aktuálně probíhají, a poskytuje uživatelům rychlý přístup k důležitým funkcím. Portál nabízí také informace o neautorizovaných pokusech o přístup k routeru a síti WLAN a lze na něm nastavit možnost zaslání e-mailového varování. Vybraným klientům lze v přístupu k routeru trvale zabránit, pro hosty je pak nastavena separátní WLAN, která umožňuje přístup k internetu, nedovoluje však používat další funkce routeru.

Čtyřportový (gigabit Ethernet) DIR-826L podporuje dual band a standardy Wi-Fi 802.11a/b/g/n, nabízí přitom rychlost až 600 Mb/s. Konfigurace směrovače je přitom snadná. Aplikace QRS (Quick Router Setup) jej automaticky vyhledá a uživatele provede celým procesem instalace. DIR-826L je na českém trhu dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 2 525 Kč bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení