Menu

Další přírůstek do řady Olympus OM-D

08.09.2017 16:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Další přírůstek do řady Olympus OM-D

Další přírůstek do řady Olympus OM-D | foto: CHIP

Olympus představil už třetí model z řady nejlevnějších bezzrcadlovek OM-D. Fotoaparát E-M10 Mark lll s pěkným designem je vybaven novými technologiemi.

Lehký a snadno ovladatelný fotoaparát E-M10 Mark lll se objeví na pultech prodejen ve stříbrné nebo černé barvě v polovině září 2017 a to jako samostatné tělo nebo v sadě s objektivem. Založen je na  snímači s rozlišením 16,1 Mpx a nejnovějším obrazovém procesoru TruePic Vlll, který je převzatý z vlajkové lodi OM-D E-M1 Mark II a vybaven je i pětiosou obrazovou stabilizací. To by mělo výrazně prospět kvalitě fotografií. Vylepšila se i kvalita videa – nově lze pořídit až 4K video. 

Výbava je v dané cenové hladině opět velmi dobrá - vestavěný hledáček (EVF hledáček s OLED displejem a 2,36 miliony bodů), blesk a Wi-Fi. Fotoaparát nabízí samozřejmě i otočný LCD displej s dotykovým ovládáním, snadno ovladatelné kovové voliče a tlačítka a snadno čitelné symboly a popisky na fotoaparátu.

Režim AUTO (dříve iAUTO) byl podle Olympusu výrazně vylepšen. Aktualizovaný režim Scene (SCN) umožní fotografům vybrat jednu ze šesti scén s předdefinovanými nastaveními. Fotoaparát byl doplněn o režim Advanced Photo (AP), aby mohli fotografové jemně vyladit své snímky a užít si fotografické metody, jako jsou Live Composite pro malování světlem a vícenásobná expozice, aniž by museli procházet detailní strukturu menu. Režim uměleckých filtrů (ART) byl obohacen o novou volbu Bleach Bypass - imituje proces klasického zpracování filmu, při kterém je vynechán krok vymývání stříbra.

Nejnovější OM-D model nyní nabízí díky vylepšenému výkonu obrazového procesoru TruePic Vlll 121 zaostřovacích bodů kontrastního AF systému. Se 121 body, pokrývajícími většinu obrazové plochy, můžete zaostřit na libovolné místo záběru. Kontinuální AF dokáže sledovat pohybující se objekty a fotografové jistě ocení také funkce priority obličeje (Face Priority AF) a detekce očí (Eye Detection AF). Díky vestavěnému Wi-Fi modulu a aplikaci Olympus Image Share (OI.Share) pro chytré telefony lze fotografie snadno sdílet i bez použití počítače. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení