Menu

Další ze svých projektů Google prohlašuje za neúspěšný a bude brzy ukončen

11.10.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Další ze svých projektů Google prohlašuje za neúspěšný a bude brzy ukončen

Další ze svých projektů Google prohlašuje za neúspěšný a bude brzy ukončen | foto: Cristiano Pinto/Unsplash

Počet uzavřených projektů Google se rozroste o další přírůstek. Vzhledem k tomu, že se nedostavil očekávaný úspěch, končí projekt Google Stadia.

Na myšlence vstoupit na trh online videoher jistě není nic špatného. V herní oblasti se točí miliardy, a tak je vcelku pochopitelné, že kus šťavnatého sousta si chtěl pro sebe ukousnout i Google. Něco se ale nepovedlo, a proto internetový gigant s online herní platformou Stadia končí.

Podobné služby jsou založeny na streamingu. Neběží tedy na koncových zařízeních uživatelů, ať už jsou jimi počítače, mobily nebo konzole, ale na serverech poskytovatele. Veškeré ovládání se realizuje prostřednictvím internetu. Mnozí experti považují toto řešení za budoucnost herního průmyslu.

Z důvodu neúspěchu Google končí s projektem online streamingu her Stadia

googlestadia

Ne vždy se vše povede: u svého projektu Stadia Google přiznává nezdar. V lednu příštího roku jej ukončí. | Zdroj: Silivan Munguarakarama/Unsplash

Google byl se svou nabídkou Stadia průkopníkem těchto služeb, které mimo jiné nabízí také Microsoft s herní platformou Xbox a výrobce grafických karet Nvidia.

Koncem minulého měsíce Google na svém blogu přiznal, že Stadia nemá dostatečnou podporu uživatelů. Stávající zákazníci budou moci své hry používat až do 18. ledna příštího roku, kdy dojde k ukončení projektu. Poté jim budou kompenzovány náklady na hardware a software.

Zdroj: Wired

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení