Menu

Dell se rozloučí s Windows XP

08.09.2010 10:23 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dell se rozloučí s Windows XP

Dell se rozloučí s Windows XP | foto: CHIP

Dell nadobro přestane většině svých zákazníků nabízet Windows XP.

Dell přestane nabízet svým zákazníkům systémy Windows XP — Home i Professional — již nyní v září (kromě těch zákazníků, kteří využívají programu „Custom Factory Integration“), aby stihl všechny takové objednávky uzavřít před 22. říjnem. Ovladače pro XP se zavázal udržovat do konce roku 2012.

Připomínáme, že podle pokynů Microsoftu se nebudou smět dodávat netbooky s předinstalovanými Windows XP Home od 22. října letošního roku. Pohledem do nabídek domácích prodejců zjistíme, že se to tam mezi netbooky s Windows 7 dosud hemží i netbooky s XP Home, a uvažujete‑li o netbooku s XP, máte tak nejvyšší čas; možná dostanete i pěknou slevu: dá se totiž předpokládat, že prodejci dbalí tohoto pokynu se budou snažit o to, aby jim po 22. říjnu nezbyl na skladě žádný.

Pro jistotu dodáváme, že o stávající instalace XP se nemusíte strachovat přinejmenším do dubna 2014. (To je dokonce za déle než ohlášený konec světa… Takže pro odstřihnutí podpory pro XP k tomu určitě nedojde.) Platí to pro XP s opravným balíčkem 3, tedy s tím dosud posledním.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení