Menu

Den bezpečnějšího internetu

19.02.2012 13:35 | Redakce Chip + Přidat komentář
Den bezpečnějšího internetu

Den bezpečnějšího internetu | foto: CHIP

Národní centrum bezpečnějšího internetu organizuje s podporou mezinárodní sítě Insafe a svých partnerů Den bezpečnějšího internetu 2012. Aktivita se už tradičně koná na počátku února a jejím cílem je připomenout důležitost zásad bezpečného a zodpovědného chování v prostředí online.

Mottem letošního Dne bezpečnějšího internetu, který byl vyhlášen na 7. února, je výzva „Objevujte digitální svět spolu… bezpečně“. Míří především do prostředí rodin. Všechny jejich členy nejširšího věkového rozpětí podněcuje k mezigeneračnímu dialogu o problematikách bezpečného užívání internetu.

Národní centrum bezpečnějšího internetu zároveň vyhlašuje soutěž, ve které vyzývá vzdělávací instituce, knihovny a informační centra mládeže k uspořádání některé z osvětových aktivit na téma bezpečnosti na internetu. Z přihlášených účastníků budou losováni výherci, kteří mohou obdržet hodnotnou cenu. Všichni organizátoři, kteří uspořádají v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2012 některou ze zmíněných aktivit a informují Národní centrum bezpečnějšího internetu, budou zařazeni do soutěže o hodnotné ceny. Vyhrát mohou notebook, chytrý telefon, USB paměť, knihu a mnoho dalšího. Informace o tematice Dne bezpečnějšího internetu včetně pravidel vyhlášené soutěže lze nalézt na internetových stránkách www.saferinternetday.cz, mnoho tipů o bezpečném chování na internetu na stránkách www.saferinternet.cz a www.bezpecne-online.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení