Menu

Digitální peněženka V.me bude i v ČR

17.07.2014 17:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Digitální peněženka V.me bude i v ČR

Digitální peněženka V.me bude i v ČR | foto: CHIP

Visa Europe oznámila že digitální peněženka „V.me by Visa“ bude do konce roku 2014 spuštěna v Německu, Irsku, Norsku, Švédsku a Itálii. Na rok 2015 se chystají pilotní programy v Řecku, České republice a na Slovensku. Celkem tak bude služba V.me fungovat ve dvanácti evropských zemích.

nme-nahled

Aktuálně jsme spolu s klíčovými bankami a internetovými obchodníky ve fázi intenzivního plánování. Rozjezd služby V.me by Visa pro české držitele karet by se měl uskutečnit do první poloviny příštího roku,” řekl Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Visa Europe rovněž oznámila, že hodlá investovat dalších 200 milionů eur (bezmála 5 a půl miliardy korun) do rozvoje digitálních plateb v Evropě. Zavede například program, jenž podpoří obchodníky v přijímání této služby, a tak dále rozšíří řady 20 000 obchodníků, kteří již V.me by Visa přijímají.

V.me by Visa je digitální peněženka, která umožňuje bankám a finančním institucím, aby tuto službu podporovanou Visou opatřily vlastním jménem a značkou. V současnosti funguje ve Velké Británii, Francii, Španělsku a Polsku. Průběžně byla nabízena vybraným zákazníkům účastnických bank, od roku 2015 se plánuje komerční uvedení služby.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení