Menu

Dlouho očekávaná funkce systému PS5: vybrané hry dostanou aktualizaci funkce pro lepší grafiku

28.04.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dlouho očekávaná funkce systému PS5: vybrané hry dostanou aktualizaci funkce pro lepší grafiku

Dlouho očekávaná funkce systému PS5: vybrané hry dostanou aktualizaci funkce pro lepší grafiku | foto: Kerde Severin/Unsplash

V průběhu tohoto týdne Sony uvolní důležitou aktualizaci pro PlayStation 5, která graficky povýší řadu her. Jde o technologii proměnné snímkové frekvence. Pro některé hry je už připravený patch, který VRR umožní při jejich hraní použít.

Tento týden bude konečně vydána dlouho očekávaná aktualizace VRR (Variable Refresh Rate, proměnná frekvence obrazu) pro systém Sony PlayStation 5. Umožní dynamicky synchronizovat snímkovou frekvenci televizorů a počítačových monitorů, kompatibilních s rozhraním HDMI 2.1 VRR, se zobrazením grafického výstupu konzole PS5.

Po aktualizaci se funkce na konzoli PlayStation 5 aktivuje automaticky. Funkci VRR jde ale také zpět deaktivovat, a to v nastavení systému, v části »Screen and Video«. VRR samozřejmě funguje pouze ve hrách, které tuto funkci podporují.

Update pro PS5: pro tyto hry vývojáři připravili potřebný patch

warzone

Podpora technologie proměnné frekvence obrazu slibuje mnohem lepší herní grafiku. | Zdroj: Fábio Silva/Unsplash

Hry pro PlayStation, které už byly vydány, lze pomocí patche plně optimalizovat pro podporu technologie VRR. Podle informací přímo od Sony to jsou v první várce následující hry:

– Astro’s Playroom
– Call of Duty: Vanguard
– Call of Duty: Black Ops Cold War
– Deathloop
– Destiny 2
– Devil May Cry 5 Special Edition
– DIRT 5
– Godfall
– Marvel’s Spider-Man Remastered
– Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
– Ratchet & Clank: Rift Apart
– Resident Evil Village
– Tiny Tina’s Wonderlands
– Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
– Tribes of Midgard

Patche pro jednotlivé hry mohou být uvolňovány postupně. Vyplatí se sledovat jejich informační kanály a v okamžiku dostupnosti je instalovat.

Zdroj: Blog.playstation.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení