Menu

Apple Pay pro držitele karet Visa i Mastercard

19.02.2019 11:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Apple Pay pro držitele karet Visa i Mastercard

Apple Pay pro držitele karet Visa i Mastercard | foto: CHIP

Jednoduché a zabezpečené platby s Apple Pay jsou dostupné pro držitele karet Visa vydaných Českou spořitelnou, Komerční bankou, mBank a MONETA Money Bank. Stejně tak jsou na tom i uživatelé karet Mastercard, jako například klienti Air Bank, J&T Banka, Komerční banka, mBank, MONETA Money Bank a společnostmi Edenred a Twisto. Brzy se přidá i Česká spořitelna.

Od dnešního dne můžou držitelé karet Visa České spořitelny, Komerční banky, mBank a MONETA Money Bank využívat Apple Pay, službu nahrazující mobilní platby jednoduchým a bezpečným způsobem, jak platit rychle a pohodlně na zařízeních iPhone a Apple Watch. Apple Pay lze využívat na 210 tisíci prodejních místech s bezkontaktními platebními terminály v České republice. Zkrátka ale nepřijou ani uživatelé platebních karet, vydaných bankami Air Bank, J&T Banka, Komerční banka, mBank, MONETA Money Bank a společnostmi Edenred a Twisto. Brzy se přidá i Česká spořitelna.

Jádrem Apple Pay je bezpečnost a soukromí. Čísla debetních a kreditních karet se při placení s Apple Pay neukládají do zařízení, ani do serveru Applu. Místo toho je vygenerováno jedinečné číslo, které je bezpečně uložené v secure elementu daného zařízení. Každá transakce je ověřena jednorázovým bezpečnostním kódem. Visa používá technologii tokenizace Visa Token Service, která zvyšuje bezpečnost mobilních a online plateb nahrazením uživatelských údajů jedinečným digitálním identifikátorem neboli tokenem pro každé zařízení. Tak nejsou údaje o účtu a kartě nikdy zveřejněny, což zvyšuje bezpečnost digitálních plateb.

Po jednoduchém nastavení Apple Pay uživatelé i nadále obdrží všechny výhody a odměny za platby debetní nebo kreditní kartou. V obchodech je Apple Pay kompatibilní s Apple Watch, iPhone SE a iPhone 6 a novějšími.

Nakupování přes mobilní aplikace či u online obchodníků pomocí Apple Pay usnadní Touch ID nebo dvojité stisknutí bočního tlačítka na iPhone X pro ověření Face ID. S Apple Pay není nutné manuálně vyplňovat dlouhé formuláře o účtu či opakovaně vypisovat fakturační údaje a informace o dodání. Apple Pay při placení za produkty a služby na cestách v aplikacích nebo přes Safari používá iPhone 6 a novější, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generace), iPad Air2 a iPad mini 3 a novější. Apple Pay můžete rovněž používat na jakémkoli zařízení Mac používajícím macOS Sierra vydaném v roce 2012 či později, a platbu potvrdit s iPhone 6 či novějším nebo s Apple Watch a Touch ID na nových MacBook Pro a MacBook Air.

Během dvanácti hodin klienti AirBank utratili přes tři a čtvrt milionu

Jak obrovský zájem o tuto službu je, dokládá zpráva z AirBank, kde si za prvních dvanáct hodin zapnulo tuto službu 22 tisíc klientů této banky. Ti provedli na 11 300 plateb a utratili 3 240 000 korun.

 „Klienti Air Bank platí kartou mnohem častěji, než je průměr na celém bankovním trhu, a velmi rychle si oblíbili také placení mobilem. Když jsme před necelým rokem spouštěli placení přes My Air pro Android, za první den si službu zapnulo šest tisíc klientů a dnes ji využívá více než padesát tisíc lidí. A ještě rychlejší start nyní vidíme u placení přes Apple Pay, kdy si jen pár hodin od spuštění službu zapnulo už dvaadvacet tisíc klientů Air Bank,“ říká Tomáš Veselý, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Air Bank od loňského dubna svým klientům, kteří využívají operační systém Android, umožňuje placení mobilem přímo aplikací My Air. Dosud si tuto službu zaktivovalo 53 tisíc klientů Air Bank, kteří mobilem zaplatili zboží za 578 milionů korun. Počet plateb už překonal hranici 1,6 milionu transakcí.

„Od začátku je naším cílem poskytovat klientům jednoduchý a pohodlný způsob placení. Jako jedni z prvních jsme všem klientům začali vydávat bezkontaktní platební karty, kterými u terminálu stačí jen pípnout. Poté jsme přidali platební nálepky, které si můžete nalepit třeba na kryt telefonu nebo přidat na klíčenku. A dnes k placení už ani plastovou kartu nepotřebujete. Pohodlně zaplatíte přímo svým chytrým telefonem, který má většina lidí stále po ruce. A proto jsme vloni klientům nabídli placení v aplikaci My Air pro Android a hned, jakmile to bylo možné, jsme spustili Apple Pay,“ dodává Tomáš Veselý.

Aplikaci My Air má více než 360 tisíc lidí, to je 53 % ze všech klientů této banky. 70 % uživatelů aplikace My Air využívá operační systém Android a 30 % operační systém iOS.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení