Menu

Dokonalý zvuk za všech okolností: ekvalizér dá vaší hudbě z mobilu šťávu

22.02.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Dokonalý zvuk za všech okolností: ekvalizér dá vaší hudbě z mobilu šťávu

Dokonalý zvuk za všech okolností: ekvalizér dá vaší hudbě z mobilu šťávu | foto: Foter.com

Pokud hledáte kvalitní sluchátka, ani není třeba sahat hluboko do kapsy. Nezřídka ale mají cenově výhodné modely problém s nevyváženou reprodukcí hudby. V takových případech může pomoci dobrý ekvalizér. Bezplatná aplikace Wavelet pro Android má výhodu, že nabízí optimalizaci zvuku pro celou škálu modelů.

Sluchátek je k dispozici široká nabídka, obvykle ale mají různý hudební přednes. Zejména levnější modely zní přebasovaně. Kvalitu zvukového přednesu ale lze snadno vyladit pomocí ekvalizéru a podle potřeby napasovat frekvenční spektrum na konkrétní sluchátka. Bezplatná aplikace pro Android, Wavelet, je jedním z automatických ekvalizérů, jednoduchých na ovládání.

Aplikace je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro zkušené uživatele. Díky předem nastavené optimalizaci pro více než 2700 modelů sluchátek a mnoha funkcím přizpůsobení je aplikace Wavelet vhodným doplňkem pro nastavení zvuku na mobilním zařízení. Na smartphonu si tak můžete jednoduše a bez záludností přizpůsobit přednes sluchátek podle vlastního vkusu.

wavelet-logo

Wavelet – aplikace pro Android 21.02

CHIP hodnotí Dobrý

Ekvalizér pro Android s předem nastavenými profily pro 2700 modelů sluchátek.

 

Wavelet: vylepšení zvuku používaných sluchátek

wavelet

Vyberte si z více než dvou tisíc předem nastavených profilů pro různé typy sluchátek. | Zdroj: pittvandewitt/Wavelet/GooglePlay

Uživatelé si při používání ekvalizéru mohou vybrat ze dvou přístupů:

AutoEq automaticky optimalizuje zvukový výstup. Díky široké škále přednastavení stačí vybrat model sluchátek, který používáte. K dispozici je seznam 2700 modelů a aplikace vylepší zvuk v okamžiku, kdy jej pustíte.

V uživatelsky nastavitelné variantě máte naprosto volnou ruku ke svému vlastnímu výběru, pokud si s kvalitou zvuku chcete trochu pohrát. V tomto režimu si můžete nastavit jednotlivé frekvenční rozsahy zcela podle svého přání. K dispozici máte devět frekvenčních pásem. Pomocí volby Channel balance si nastavíte i odpovídající stereováhu, pokud cítíte nevyváženost hlasitosti levého a pravého kanálu. Aplikaci lze i dále rozšířit o placené funkce.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení