Menu

Dostupný MID se systémem Android 1.6

19.07.2010 13:32 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dostupný MID se  systémem Android 1.6

Dostupný MID se systémem Android 1.6 | foto: CHIP

Společnost Umax uvádí na český trh zajímavý 7“ MID s Androidem, navíc za cenu pod 3 000 Kč. 7“ tablet s dotykovým displejem má zvládat surfování po internetu, poslech hudby, prohlížení fotek, filmů, psaní mailů, on-line konverzaci na internetu, čtení elektronických knih i hraní her. To vše v kompaktním provedení a s možností stáhnout tisíce aplikací dostupných pro android OS zdarma na internetu.

MID Android M001 je postaven na procesoru  VIA MW8505 na frekvenci 600 MHz, který má k dispozici 128 MB paměti. Zmíněný dotykový 7" displej má rozlišení 800 × 480 (poměr stran je tedy filmových 16:9). Na interní flash paměti o kapacitě 2 GB, která může být díky SD slotu rozšířena až na 32 GB, je předinstalován operační systém Google Android ve verzi 1.6. Zařízení tak zvládne bez problému prohlížení internetu, poslech hudby, přehrávání filmů, čtení elektronických knih a PDF souborů, stejně tak kancelářských dokumentů (Microsoft Office).

Na zadní straně přístroje jsou zabudované stereo reproduktory. Nechybí vestavěný mikrofon a 3,5mm jack pro připojení sluchátek. Pro síťové připojení lze využít WiFi adaptér (802.11b/g). Tablet lze připojit k počítači přes USB kabel (v balení). Kapacitu paměti lze rozšířit vložením SD karty (max. 32GB). Potěší také vestavěný G-senzor pro automatickou rotaci obrazovky.

Předinstalovaný operační systém Android OS 1.6 obsahuje celou řadu praktických aplikací pro přehrávání videí, audia i fotografií, čtení dokumentů MS Office, pro emailovou komunikaci, on-line komunikaci. Nechybí market pro stahování dalších aplikací přímo z internetu. Tablet poslouží i jako čtečka elektronických knih s podporou češtiny. Cena modelů M001 i M002 byla stanovena na 2 990 Kč vč. DPH.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení