Menu

Dotykový monitor s Androidem

26.02.2013 13:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Dotykový monitor s Androidem

Dotykový monitor s Androidem | foto: CHIP

Na barcelonském veletrhu Mobile World Congress představil Acer svůj první all-in-one monitor postavený na systému Android. Monitor Acer Smart Display DA220HQL má 21,5” Full HD panel a funguje v podstatě stejně jako běžné tablet, navíc jej lze pomocí mikroHDMI připojit k počítači, notebooku nebo chytrému telefonu.

 

 

 

Podle tiskové zprávy je snímání dotyku realizováno opticky a dokáže rozpoznat dva současně sepnuté body, takže ovládání bude o trošku horší než na tabletech s 10prstým dotykovým panelem. Provoz interního systému Android řídí dvoujádrový 1GHz procesor TI OMAP 4428 (Arm Cortex A9) v kombinaci s 1 GB RAM a 8GB flashovým úložný prostorem. Díky integrované 1,2megapixelové kamerce lze monitor použít i pro videokonference. Podle Acer se monitor probudí za 1,5 sekundy od stisknutí vypínače, má virtuální dotykovou klávesnici, rozhraní Acer Ring, dvojici integrovaných 1W reproduktorů, trojici USB portů, slot pro mikroSD kartu, LAN, Wi-Fi a Bluetooth. V prodeji má být od konce dubna za doporučenou koncovou cenu 8 990 Kč vč. DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení