Menu

Dva nové triky při útoku na internetové bankovnictví

21.09.2015 10:43 | Karel Kovar + Přidat komentář
Dva nové triky při útoku na internetové bankovnictví

Dva nové triky při útoku na internetové bankovnictví | foto: CHIP

Počítačoví hackeři vymysleli dva nové triky, pomocí kterých chtějí získat přístup k vašim penězům.

Stejně jako bezpečnostní firmy nebo finanční instituce vymýšlejí nové metody ochrany, tak i hackeři vynalézají nové typy útoků a metod, jak ošálit uživatele. V posledních týdnech se objevily dva nové triky, kterými se snaží podvodníci získat vaše peníze. První z nich, na který své zákazníky upozornila Česká spořitelna (http://jdem.cz/bttfz9) spočívá v triku, při kterém podvodníci využijí obchodní sdělení, aby od zákazníků vylákali mTAN kód z potvrzovací SMS.

 

Druhý trik zneužívá hromadné platby: některé banky umožňují svým klientům odeslat více příkazů najednou a poté vše potvrdit jedním mTAN kódem. Nové typy malwaru, které ovládnou počítač uživatele dokáží do transakcí přidat i převod peněz na účet podvodníků a pokud si uživatel nezkontroluje v SMS detaily transakcí, pošle nevědomky peníze i na cizí účet. 


 

a

Varování České spořitelny


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení