Menu

Elektronické knížky a tablety PocketBook

13.07.2012 13:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Elektronické knížky a tablety PocketBook

Elektronické knížky a tablety PocketBook | foto: CHIP

Nabídka u nás dostupných čteček elektronických knih se rozšiřuje o produkty společnosti PocketBook. Jde o firmu která se na výrobu čteček specializuje a nabízí jak modely šetrné pro oči specializované pro čtení knih(s elektronickým inkoustem), tak i univerzální čtečky – tablety se systémem Android.

Aby nebyly oči čtenáře nadměrně namáhány, je ve velké většině elektronických čteček použit speciální displej, jehož technologie je nazvána „E Ink“, což vyjadřuje zkratku slovního spojení „Elektronický Inkoust“. Zařízení s E Ink displejem vydrží na jedno nabití více než jeden měsíc (umožňuje otočení až 8000 stránek). Jedinou chvílí, kdy E Ink displej čerpá z baterie energii, je okamžik, kdy čtenář „obrací v knize stránku“ a barva jednotlivých bodů se mění.

PocketBook je značka, která se specializuje výhradně na výrobu čteček elektronických knih. Pro příznivce univerzálních přístrojů jsou v portfoliu i tablety s tradičními LCD displeji, které jsou optimalizované pro čtení knih – mají integrována tlačítka pro obracení stránek.

Všechny čtečky PocketBook si poradí s patnácti formáty textových dokumentů. Stejně dobře si na nich jejich uživatel přečte nejen elektronickou knihu v tradičních formátech EPUB nebo PDF, ale i doručenou přílohu e-mailu ve formátech TXT nebo DOC nebo jakoukoli internetovou stránku v podobě HTML.

Integrovaný prohlížeč internetových stránek je přizpůsobený danému použití (nákup a stažení elektronické knihy vyžaduje tři kliknutí). Čtečky PocketBook jsou bez výjimky vybaveny WiFi modulem, který umožní čtenáři připojit se k internetu a prohlížet stránky. Pomocí funkce RSS lze také nastavit automatické stahování a čtení aktualit z oblíbených internetových stránek, takže je čtenář nemusí otevírat v prohlížeči. K dispozici je například volba typu písma, jeho velikosti a také natočení na displeji. Uživatelské rozhraní čteček PocketBook zahrnuje 28 jazyků, včetně češtiny i slovenštiny.   Čtečky PocketBook jsou vybaveny aplikací ABBYY Lingvo dictionaries. Jedná se o slovník, který může být použit buď jako samostatná aplikace, nebo jako jednoduchý překladač při čtení knihy v cizím jazyce.

Portfolio čteček

Portfolio PocketBook zahrnuje v současnosti 9 modelů čteček s technologií E Ink (360⁰ Plus, Basic, 602, 603, 612, 902, 903, 912, Touch) a 2 tablety s operačním systémem Android (A 10’’, A 7’’). Jednotlivé přístroje se liší dostupnými funkcemi, způsobem ovládání (tlačítky či dotykovým displejem) a velikostí obrazovky. Čtečky elektronických knih PocketBoook jsou nyní k dispozici v několika prodejních sítích, jako například Alza, CZC, SOFTCOM, HyperElektro, Datart, T.S. Bohemia a JoinMusic. Informace o všech aktuálních modelech naleznete na oficiálních stránkách Pocketbook.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení