Menu

Elektronické střežení

02.02.2011 09:23 | Redakce Chip + Přidat komentář
Elektronické střežení

Elektronické střežení | foto: CHIP

Nabídku v oblasti přístrojů elektronického střežení rozšířil lokátor Guardys GPS tracker PGT 5020. Pomůže zajistit bezpečnost dětí či seniorů v době, kdy nejsou pod dozorem zodpovědné osoby. Lze ho využít také při sledování pohybu automobilů.

Guardys PGT 5020 má české hlasové menu a možnosti volání na tři přednastavená čísla. Jde o kompaktní zařízení (hmotnost 60 g), které má velikost zhruba krabičky od sirek. Můžete jej přenášet jako běžný mobilní telefon. GPS tracker dokáže odeslat mapu s aktuální pozicí pomocí MMS přímo na přednastavený mobilní telefon. Zařízení disponuje také SOS tlačítkem pro nouzové situace a zvláštním AutoAlarm modem. Guardys tracker je chráněn proti vypnutí, které může povolit pouze předem stanovená zodpovědná osoba ze svého mobilního telefonu (formou SMS).
Výrobce šel cestou přímé komunikace, neplatí se žádný měsíční paušál za balík služeb zahrnující komunikaci, webový server a případně MMS. Je tedy na zákazníkovi, jakou SIM kartou a tarifem si přístroj vybaví. Dodatečné náklady vznikají při odeslání polohy formou SMS dle ceníku vašeho mobilního operátora, případně při datovém spojení. Ty si musíte připočíst k pořizovací ceně samotného přístroje 7900 Kč.
Guardys je vybaven mini USB portem, kde si můžete připojením k PC nastavit nejrůznější parametry zahrnující zasílání polohy, nouzová volání a SMS. Je možné také nepřetržité on-line sledování odesíláním aktuální polohy na bezplatný server www.gpslocator.cz.
Bohužel žádný podobný přístroj sám o sobě nezabrání únosu, krádeži nebo napadení. Ze své podstaty neochrání uživatele v případě, kdy se lokátoru pachatel zbaví nebo ho předá někomu jinému, případně umístí na jiné vozidlo. Funkce tohoto lokátoru naráží také na technická omezení – výdrž na baterie 8 hodin nebo doporučené podmínky provozu 5-40 °C.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení