Menu

Emporia přichází s řadou snadno ovladatelných telefonů

15.02.2012 16:50 | Redakce Chip + Přidat komentář
Emporia přichází s řadou snadno ovladatelných telefonů

Emporia přichází s řadou snadno ovladatelných telefonů | foto: CHIP

Velká tlačítka, dobře čitelný displej, snadné ovládání. Právě těmito vlastnostmi se vyznačují telefony rakouského výrobce Emporia Telecom, který dnes zahájil již druhý pokus o expanzi na český trh. K dispozici jsou čtyři modely klasických telefonů Emporia s řadou užitečných funkcí určených hlavně těm, kteří nemohou přijít na chuť smartphonům a dalším high-endovým přístrojům.

O vstup na český trh se Emporia Telecom pokoušel již jednou, v roce 2008, nikdy však naplno neprorazil. Nyní je zpět a očekává mnohem větší úspěchy. Podle vlastního průzkumu totiž náš trh skýtá ohromný potenciál pro prodej zařízení určených seniorům (více než 3,8 milonu lidí v ČR je starších 50 let). Jeho věková skladba je podobná té v Rakousku, kde Emporia drží 4% tržní podíl na trhu s mobilními telefony.

Nás však zajímaly nejvíce samotné přístroje. Na českém trhu se již v průběhu března objeví nová kolekce telefonů emporia, čítající čtyři modely:

ElegancePlus - Telefon pro snadné volání a posílání SMS. Nabízí funkci nouzového volání a stylový design pro všechny, kteří vyžadují líbivou estetiku.

Click - Něco pro milovníky véček. Hezky vypadá, nabízí velká tlačítka, snadno čitelný barevný displej s volitelnou velikostí textu a reproduktor s vysokou hlasitostí

SafetyPlus - Mobilní telefon s GPS, snadno použitelný a vybavený bezpečnostními funkcemi. Kromě lokalizačního systému nabízí také detektor pádu či náramková hodinky s nouzovým tlačítkem pro přivolání pomoci.

TalkComfort - Kompaktní verze klasických telefonů Emporia. Jednoduše ovladatelný telefon bez menu - slouží k snadnému volání a posílání SMS, funkce navíc vyvoláte pomocí postranních tlačítek. bude od poloviny února ve všech prodejnách T-Mobile k dispozici již od jediné koruny

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení