Menu

Epson Stylus Photo R3000 – kompaktní A3+ inkoustovka

10.02.2011 23:02 | Redakce Chip + Přidat komentář
Epson Stylus Photo R3000 – kompaktní A3+ inkoustovka

Epson Stylus Photo R3000 – kompaktní A3+ inkoustovka | foto: CHIP

Společnost Epson ohlásila uvedení osmiinkoustové fototiskárny formátu A3+. Model Stylus Photo R3000 má nabízet vysokou kvalitu tisku, velkoobjemové inkoustové zásobníky a přitom se má vejít na malý pracovní stůl.

Tiskárna má možnost přímého rovného průchodu potiskovaného média. Přední podávání  uměleckého papíru FineArt snižuje pravděpodobnost jeho poškození a zároveň není třeba uvolňovat prostor za tiskárnou. Prostřednictvím 2,5palcového barevného LCD displeje může uživatel snadno sledovat informace týkající se médií a kontrolovat stav zásobníků inkoustu. Velkokapacitní inkoustové kazety o objemu 25,9 ml umožňují zpracování středních tiskových objemů a zároveň šetří tiskové náklady.

Vzhledem k tomu, že tiskárna je primárně určena pro tisk fotografií a náročnější grafiky, rozhodl se Epson použít hned osm různobarevných inkoustů. Tato sada inkoustů nabízí díky třem rozdílným odstínům černého inkoustu kvalitní reprodukci šedých odstínů. V závislosti na použitém médiu tiskárna automaticky zvolí mezi standardní fotografickou černou, nebo matnou černou a v kombinaci se šedou a světle šedou dokáže vytvářet věrnou černobílou obrazovou grafiku. Kombinace těchto tmavých inkoustů navíc zajišťuje jemnější tónový rozsah a přirozený vzhled.

Součástí tiskárny jsou také profesionální ICC profily, které mohou majitelé využít v aplikacích pro úpravy fotografií a připravovat obrazovou grafiku v profesionální kvalitě, aniž by se museli spoléhat na fotolaboratoř. Fotografii ve formátu A3+ ve vysoké kvalitě lze podle výrobce vytisknout za 195 vteřin. Fototiskárna Epson Stylus Photo R3000 umožňuje tisk na řadu médií, od papíru v rolích až po samostatné listy FineArt uměleckého papíru a kartóny do tloušťky až 1,3 mm. Fototiskárna Epson Stylus Photo R3000 bude k dispozici od konce března 2011. Cena bude upřesněna v nejbližších dnech.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení